Maszyna
Agregat EU10
Dziennikarz: Honda
Na podstawie danych z: Honda

Tanie agregaty prądotwórcze

O tym, jak fundamentalna jest energia elektryczna, nieczęsto pamiętamy. Dopiero w chwili, gdy pojawia się awaria elektrowni, widzimy, że bez tego nie da się pracować. Ogromna awaria elektrowni byłaby w zasadzie końcem naszej cywilizacji. Komputery dominują w każdych dziedzinach przemysłu i codziennego życia, a one potrzebują do działania elektryczności. Brak dojścia do zbawiennego prądu zatrzymałby cały świat w ułamku sekundy.
rozdrabniacze
Dziennikarz: Quinn Dombrowski
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Zaopatrz swe gospodarstwo w solidne oraz praktyczne urządzenia – dzisiaj można je nabyć bez problemu, a są naprawdę pomocne

Hodowla zwierząt to ciężka działalność, która wiąże się z ciągłymi obowiązkami. Teraz można je sobie trochę ułatwić, gdyż dostępne są przydatne urządzenia.
wyłączniki silnikowe
Dziennikarz: Dvortygirl
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Kilka słów na temat wylączników silnikowych i nie tylko

Elektryczność to ogromny wynalazek, który na początku kompletnie nie był doceniany - mało osób zaraz po jej odkryciu zdecydowało się na instalowanie światła u siebie. Dzisiaj nie sposób obchodzić się bez prądu.


Kilka słów na temat wylączników silnikowych i nie tylko

Wraz ze światłem do domów, niezwykle powoli zaczynały przychodzić inne mechanizmy, jakie czerpały z tego samego wynalazku.
maszyna przemysłowa
Dziennikarz: http://www.sxc.hu
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu

Ocena stanu technicznego będzie naprawdę ważna

Co jakiś czas potrzeba sprawdzić stan techniczny
Nie jesteśmy zaskoczeni tym, że powinniśmy co jakiś czas pojechać na przegląd samochodu, gdzie określane będzie to, co warto naprawić oraz sprawdzane będzie to, czy konkretny wóz jeszcze nadaje się do używania.
buty ochronne
Dziennikarz: Gardena
Na podstawie danych z: Gardena

Jakimi sposobami powinni być ochraniani pracownicy jacy pracują na różnych maszynach.

praca przy różnego rodzaju maszynach i urządzeniach wiąże się z dużym zagrożeniem, trzeba więc bezwzględnie stosować niezbędne środki ochrony. Przede wszystkim niezbędne będzie, aby osoby używające takich maszyn były odpowiednio wyszkolone.
Maszyna produkcyjna
Dziennikarz: halfrain
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Tuleja dystansowa ma dużo zadań

Urządzenia składają się z różnorakich części. Jeśli jakaś maszyna powinna odpowiednio działać, to musi się ona złożyć z różnorakich elementów, które będą ze sobą dobrze połączone. Przez to właśnie tak ważne będzie to, aby znać każdą część, która się w nich odnajduje i powiedzieć, co trzeba usunąć, gdy przyjdzie do awarii maszyny. Mamy szansę wówczas wykorzystywać z części oryginalnych, albo zamienników, a wszystko tutaj będzie zależało od ich trwałości i tego, w jaki sposób będą ze sobą współpracowały.
rolnictwo
Dziennikarz: Fredrik Alpstedt
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jak są wykorzystywane nowoczesne ciągniki we współczesnym rolnictwie, czym różnią się one od swoich poprzedników

U wielu ludzi korzystanie z maszyn i urządzeń ogranicza się do tego, co mają w mieszkaniu, czyli pralek, kuchenek czy mikserów. Zapewne korzystają także z samochodu, niektórzy mogą jeszcze mieć w mieszkaniu wiertarkę i z niej co jakiś czas robią użytek. Ale ci, którzy mieli styczność albo pracują w rolnictwie, codziennie pracują ze znacznie większą liczbą różnych sprzętów i urządzeń, czasami dość dużych i skomplikowanych. Podstawową maszyną, którą posiada chyba każdy rolnik, jest ciągnik.
zbliżenie na żurawie budowlane
Dziennikarz: Ron Cogswell
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Wynajem, czy kupno żurawia, czyli na jakie czynniki zwracać uwagę przy gigantycznych dźwigach?

Czymże są wielkie budowy bez równie wielkich, wrastających w niebo żurawi? Stojące i obrotowe żurawie wieżowe, a także żurawie samojezdne (mobilne) w istotny sposób przyczyniają się do zintensyfikowania prac przy wielkich budowach. Ogromny sprzęt oznacza też z profesjonalną obsługą, czyszczeniem i odpowiednim przeglądaniem.
śruby nierdzewne
Dziennikarz: Christian Schnettelker
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Stale nierdzewne, zastosowanie oraz cechy

Trudno nie spostrzec, że stale nierdzewne posiadają już od jakiegoś czasu główną pozycję, jako surowiec do produkowania urządzeń w przemyśle dekoracyjnym a także spożywczym. Półprodukt ten, acz kosztowny w zestawieniu ze stalą konstrukcyjną przeważa, a to na skutek odporności na korozję. Stale te cały czas zachowują satynową czy wypolerowaną nawierzchnię niezależnie od warunków atmosferycznych, kontaktu z wysoce żrącymi detergentami.
transport
Dziennikarz: ThoseGuys119
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jak na przestrzeni lat ulegał zmianom nasz ojczysty transport i jakie usprawnienia są współcześnie bardzo cenione

Transport jest współcześnie jedną z najważniejszych gałęzi każdej gospodarki. Nic w tym zaskakującego, bo bez niego trudno byłoby egzystować. Od razu w tym miejscu pomyślimy o tym, że nie zjemy dobrego obiadu bez towarów sprowadzanych z innych obszarów kraju lub importowanych z zagranicy. Im większe miasto, tym bogatszy wybór, np. Warszawa proponuje żywność nieosiągalną na wsiach. Jednak słowo transport kojarzy się również z produktami innymi niż konsumpcyjne.
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.