Jak dobrze stosować samochodową klimatyzację, żeby przez długi czas cieszyć się miłym chłodem?

Znaczna większość kierowców korzysta z klimatyzacji samochodowej tylko wiosną lub w lecie. Gdy panują niezwykle wysokie temperatury. Zdecydowanie jest to duży błąd, gdyż klimatyzacja samochodowa osusza powietrze i pozwala pozbyć się wilgoci z wnętrza auta jesienią oraz zimą.

Z takiej klimatyzacji samochodowej należy korzystać przez calutki rok. Gdyż w przeciwnym wypadku kompresor klimatyzacji narażony zostanie na awarię ( Cały artykuł: Kliknij tutaj -> http://www.inter-instal.com/kategoria/sprezarki-klimatyzacji/). Jest on smarowany przez olejek, który miesza się z chłodzącym czynnikiem. Nieuruchamiana przez kilka miesięcy sprężarka jest w stanie się zapiec jak również zatrzeć. Kompresor klimatyzacji to bardzo drogi element całego układu samochodowej klimatyzacji. Jego wymiana jest w stanie kosztować nawet parę tysięcy złotych. Kompresor odpowiada za obieg chłodzącego czynnika w całym systemie. A do jego uruchomienia wykorzystuje się klinowy pasek samochodowego silnika. Z tego więc względu zaleca się włączanie samochodowej klimatyzacji bez względu na pogodowe warunki co najmniej jeden raz na tydzień na przynajmniej 10-15 minut. Niejednokrotnie można się spotkać z diagnozą, iż sprzęgło klimatyzacji jest zepsute.
kompresor klimatyzacji
Wytopione gumowe amortyzatory bądź fioletowa barwa samej tarczy jest w stanie wskazywać na nieznaczną bądź całkowitą niedrożność układu. A to powoduje wstrzymanie pracy tłoków i jest powodem poślizgu sprzęgłowej tarczy. Ten poślizg czyni, że sprzęgło klimatyzacji przegrzewa się. Szybki wzrost temperatury przyczynia się do uszkodzenia elementów gumowych całego układu. Ale na szczęście coraz częściej są montowane bezpieczniki termiczne cewek, które ograniczają koszty powiązane z naprawą układu samochodowej klimatyzacji, przekonaj się na własne oczy jak to wygląda: http://www.inter-instal.com/. Potrzeba wyłącznie odpowiednio wcześniej wyciągnąć dobre wnioski i w porę zareagować. W takim sprzęgle klimatyzacji samochodowej starczy wymienić cewkę, splamować powierzchnie ciemne sprzęgłowej tarczy i koła pasowego. Wymiana łożysk też jest w stanie poprawić właściwości układu klimatyzacji samochodowej.


Kolejne tematy

Kiedy potrzebujemy agregaty prądotwórcze sprzedaż okazuje się być proponowana

agregat prądotwórczy
Dziennikarz: US CPSC
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Istnieją miejsce, w których nie stanie się nic złego, kiedy akurat nie będziemy posiadali przez jakiś czas prądu. Zwyczajnie nie będą nam funkcjonowały różnorakie urządzenia, a my będziemy mieli więcej godzin na rozmowę, gdyż nic nie będzie nas rozpraszało.

Dobrze jest z tego względu używać klimatyzację samochodową przez cały rok. Niewątpliwie koniecznie trzeba co jakiś okres przeprowadzić przegląd układu oraz wymienić podstawowe elementy.
2018-06-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.