Błyskawiczne

W życiu ludzkim często występują momenty, w których pojawia się nagła potrzeba dodatkowej gotówki. Są to rozmaite sytuacje i wypadki, jak przykładowo uraz, którego konsekwencje można leczyć jedynie poprzez kosztowną operację za granicą. Zdarzają się również mniej dramatyczne powody takiej potrzeby. Czasami bierze się na przykład pożyczki pod zastaw samochodów w celu opłacenia wakacyjnego wyjazdu.
Pieniądze, Euro
Dziennikarz: http://sxc.hu
Na podstawie danych z: http://sxc.hu
Obecnie także sporo ludzi pożycza gotówkę na renowację budynku lub mieszkania lub przykładowo na wyprawienie wesela. W obecnym świecie sposobów na uzyskanie takich pieniędzy jest bardzo dużo. Ponadto rośnie liczba firm, w jakich można takie pieniądze uzyskać. Instytucje takie bywają szeroko reklamowane i nierzadko oferują bardzo korzystne warunki zwrotu gotówki. Należy jednak uważać na rozmaite ukryte koszty.

Banki i instytucje pozabankowe

Kolejne tematy

Zastrzyk gotówki dla przedsiębiorców

Oszczędzanie, pieniądze
Dziennikarz: sxc.hu
Na podstawie danych z: http://sxc.hu
Państwa UE powoli wychodzą z dołka gospodarczego. Nasza ojczyzna na szczęście została jedynie nieco poturbowana przez recesję, jednak wiele firm upadło, nie mówiąc już o ludziach, którzy stracili pracę lub nie mogą jej otrzymać. Wiele działalności, aby przetrwać na rynku, musi ciągnąć pożyczki. Branie następnych zobowiązań nie jest szkodliwe, gdy pieniądze tak zdobyte są wydawane na inwestycje.


Generalnie pożyczkę prościej jest uzyskać niż kredyt. Do otrzymania kredytu wymagane jest posiadanie określonej zdolności kredytowej, a nierzadko także potrzeba udziału żyrantów, czyli ludzi ręczących za kredytobiorcę i będących w pewnym sensie świadkami sporządzenia umowy. Kredyty otrzymuje się w bankach, do czego potrzeba wielu formalności.

Pożyczki natomiast zwykle dotyczą mniejszych kwot, dzięki czemu łatwiej się je uzyskuje. Można tego dokonać na przykład w rozmaitych kasach, których liczba stale rośnie. W przypadku brania pożyczki w takich instytucjach należy bardzo dokładnie zapoznać się z podpisywaną umową i jej warunkami. W takich punktach można otrzymać pożyczkę bardzo szybko, niekiedy od ręki.

Gotówka na wczasy

Sezon urlopowy to okres różnorodnych wyjazdów, także zagranicznych. Nie wszystkich jednak stać na tego rodzaju wakacje. Z tego powodu niektórzy ludzie decydują się na wzięcie pożyczki na ten cel. Dobrym rozwiązaniem bywają pożyczki pod zastaw samochodu.

Aktualnie jest możliwość zawarcia umowy w ten sposób, że zastawionego pojazdu można stale używać. Pożyczkę taką najczęściej można uzyskać niezwykle szybko z uwagi na to, że nie są to wysokie kwoty. Na chwilę obecną istnieją również bardzo nowoczesne metody otrzymywania pożyczek, przykładowo z użyciem telefonu komórkowego czy za pośrednictwem sieci WWW.
2018-06-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.