Błyskawiczne

W życiu ludzkim często występują momenty, w których pojawia się nagła potrzeba dodatkowej gotówki. Są to rozmaite sytuacje i wypadki, jak przykładowo uraz, którego konsekwencje można leczyć jedynie poprzez kosztowną operację za granicą. Zdarzają się również mniej dramatyczne powody takiej potrzeby. Czasami bierze się na przykład pożyczki pod zastaw samochodów w celu opłacenia wakacyjnego wyjazdu.

Pieniądze, Euro
Dziennikarz: http://sxc.hu
Na podstawie danych z: http://sxc.hu
Obecnie także sporo ludzi pożycza gotówkę na renowację budynku lub mieszkania (obsługa wspólnot mieszkaniowych Wrocław) lub przykładowo na wyprawienie wesela. W obecnym świecie sposobów na uzyskanie takich pieniędzy jest bardzo dużo. Ponadto rośnie liczba firm, w jakich można takie pieniądze uzyskać. Instytucje takie bywają szeroko reklamowane i nierzadko oferują bardzo korzystne warunki zwrotu gotówki. Należy jednak uważać na rozmaite ukryte koszty.

Banki i instytucje pozabankowe

Generalnie pożyczkę prościej jest uzyskać niż kredyt. Do otrzymania kredytu wymagane jest posiadanie określonej zdolności kredytowej, a nierzadko także potrzeba udziału żyrantów, czyli ludzi ręczących za kredytobiorcę i będących w pewnym sensie świadkami sporządzenia umowy. Kredyty otrzymuje się w bankach, do czego potrzeba wielu formalności.

Pożyczki natomiast zwykle dotyczą mniejszych kwot, dzięki czemu łatwiej się je uzyskuje. Można tego dokonać na przykład w rozmaitych kasach, których liczba stale rośnie. W przypadku brania pożyczkipożyczki (zobacz pożyczka hipoteczna we wrocławiu) instytucjach należy bardzo dokładnie zapoznać się z podpisywaną umową i jej warunkami. W takich punktach można otrzymać pożyczkę bardzo szybko, niekiedy od ręki.

Gotówka na wczasy

Sezon urlopowy to okres różnorodnych wyjazdów, także zagranicznych. Nie wszystkich jednak stać na tego rodzaju wakacje. Z tego powodu niektórzy ludzie decydują się na wzięcie pożyczki na ten cel. Dobrym rozwiązaniem bywają pożyczki pod zastaw samochodu.

Aktualnie jest możliwość zawarcia umowy w ten sposób, że zastawionego pojazdu można stale używać. Pożyczkę taką najczęściej można uzyskać niezwykle szybko z uwagi na to, że nie są to wysokie kwoty. Na chwilę obecną istnieją również bardzo nowoczesne metody otrzymywania pożyczek, przykładowo z użyciem telefonu komórkowego czy za pośrednictwem sieci WWW.
2020-03-14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.