Gazowanie zboża - na czym polega to zjawisko i po co go wykonywać?

Od jakiegoś czasu klimat w Polsce ulega zmianie dość znacząco. Mając to na uwadze wiele osób mających gospodarstwo rolne narzeka na nieurodzaj. Ceny zboża oraz innych produktów idą do góry.
Taka niedogodność wywołana bywa przeważnie słabym zbiorem, lecz także jego przydatnością do przetwórstwa. W warunkach suszy bardzo dobrze rozwijają się przeróżnego gatunku grzyby. W płodach rolnych tak samo chętnie bytują też szkodniki. Rolnicy próbują tej sytuacji zapobiegać, jednakowoż sprawa nie bywa taka prosta jak się myśli. Duży szkopuł występuje także w zakładach przetwórstwa, do jakich trafia zboże. Przetrzymywane w silosach zboże niekiedy pleśnieje, czego skutkiem bywa wyeliminowanie możliwości do dalszego procesu. Jak tej sytuacji zaradzić? W Europie popularną metodą jest gazowanie zboża. Proces ten polega na wprowadzeniu do ziaren fumigantów, jakie zabijają rozmaite szkodniki bytujące w ziarnie. Użyteczny w tej metodzie okazuje się bromek metylu, który umożliwia efektywne wyeliminowanie problemu. Więcej informacji znajdziesz pod linkiem http://www.ratmar.com/nasza-oferta/gazowanie-fumigacja-zboza.


Kolejne tematy

Kilka maszyn koniecznych w dobrze działającym gospodarstwie rolnym.

rolnictwo
Dziennikarz: Fredrik Alpstedt
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W gospodarstwach rolnych, w szczególności tych większych, powinno się właściwie korzystać z udogodnień, które oferuje nam rynek. Dzisiaj kilka słów o tym zagadnieniu. Kiedy prowadzi się jakąkolwiek uprawę, jedną ze stosowanych czynności jest nawożenie. Nawozy muszą być przechowywane we właściwy sposób. Zbiorniki na nawozy płynne powinny spełniać określone normy. Bardzo ważne jest w tym wypadku bezpieczeństwo nie wyłącznie przechowywania, ale i transportu. Porządny zbiornik pozwala na takie przechowywanie nawozu, aby nie uległ on zepsuciu oraz aby nie wpływał ujemnie na naturę.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.