Gazowanie zboża - na czym polega to zjawisko i po co go wykonywać?

Od jakiegoś czasu klimat w Polsce ulega zmianie dość znacząco. Mając to na uwadze wiele osób mających gospodarstwo rolne narzeka na nieurodzaj. Ceny zboża oraz innych produktów idą do góry.

Taka niedogodność wywołana bywa przeważnie słabym zbiorem, lecz także jego przydatnością do przetwórstwa. W warunkach suszy bardzo dobrze rozwijają się przeróżnego gatunku grzyby. W płodach rolnych tak samo chętnie bytują też szkodniki. Rolnicy próbują tej sytuacji zapobiegać, jednakowoż sprawa nie bywa taka prosta jak się myśli. Duży szkopuł występuje także w zakładach przetwórstwa, do jakich trafia zboże. Przetrzymywane w silosach zboże niekiedy pleśnieje, czego skutkiem bywa wyeliminowanie możliwości do dalszego procesu. Jak tej sytuacji zaradzić? W Europie popularną metodą jest gazowanie zboża. Proces ten polega na wprowadzeniu do ziaren fumigantów, jakie zabijają rozmaite szkodniki bytujące w ziarnie. Użyteczny w tej metodzie okazuje się bromek metylu, który umożliwia efektywne wyeliminowanie problemu. Więcej informacji znajdziesz pod linkiem .


Uprawa przenicy
Dziennikarz: Michele Dorsey Walfred
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Gazowanie zboża przeprowadzane jest w specjalnie do takiego rodzaju metody wskazanych miejscach. Bardzo istotny bywa fakt, żeby utrzymać sterylne warunki. Warunkuje to albowiem skuteczność wykonania fumigacji. W czasie fumigacji bardzo ważne jest również nadzorowanie poszczególnych etapów. Między innymi chodzi tu o weryfikację zawartości stanu gazowego, jaki musi być dokładnie zgodny z narzuconymi wymogami. Czy jest to metoda wydajna? Niełatwo stwierdzić, jednakże dotychczas jest bardzo powszechna. Biorąc ten fakt pod uwagę należy o niej wiedzieć, aby mieć świadomość, jak oczyszczane jest zboże, jakie w następnej kolejności trafia do produkcji. Poniektórzy próbują debatować na temat tego, czy takie ziarno nadaje się do następnej przeróbki. Głównie jednak produkowane bywają z niego kiszonki dla zwierząt , a także inne dodatki. Źródło: ratmar.com/ http://www.ratmar.com/nasza-oferta/gazowanie-fumigacja-zboza
2018-07-11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.