Czym jest proces technologii pasz? Jak są przygotowane są pasze, by spełniały swoje przeznaczenie? Jak prezentuje się całkowity proces?

Technologia pasz jest specyficznym procesem, do którego stosowane są specjalistyczne, najwyższej jakości sprzęty. Dzięki nim można tworzyć produkty, jakie stanowią całościowe systemy żywieniowe dla drobiu, bydła czy trzody chlewnej. Tak wytwarzane pasze są cenione i wybierane przez wiele osób.

maszyna rolnicza
Na podstawie danych z: pixabay
Technologia pasz odbywa się, gdy spełnione są wszystkie najbardziej ważne normy jakości, do jakich stosuje się tylko najlepszy sprzęt. Na początku pobiera się próbki do badań, by materiał odzwierciedlał pełny przekrój partii, czyli od powierzchni do dna naczepy samochodu. W dalszej kolejności wykonuje się fachowe badania w dziedzinie białka ogólnego, jak również pozostałych właściwości - wilgotności, włókna czy tłuszczu.

Kolejne tematy

Blacha ogólnie wykorzystywana w wielu sektorach przemysłu

Półka z kosmetykami do włosów
Dziennikarz: Sten Dueland
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Blacha nierdzewna jest ogólnie używana w wielu sektorach przemysłu, bądź handlu. Jej nadzwyczajna popularność wywołana jest przymiotami nierdzewnymi, opcją stosowania w agresywnym otoczeniu i wytrzymałością na wysokie temperatury.


Właściwy rodzaj blach pozwala na maksymalne obniżanie zużycia urządzenia i maszyn, skracając czas przestoju w warsztacie, a przez to minimalizując straty.


Jak najbardziej sprawdzana też jest obecność pałeczek Salmonelli. Jeżeli wyniki testów będą potwierdzać odpowiednio wysoką jakość surowca, to tego rodzaju partia kierowana jest do magazynu, gdzie można odnaleźć najlepsze wyposażenie, dzięki któremu jesteśmy w stanie skontrolować temperaturę i system wentylacji. Warunki składowania pozwalają na utrzymanie wysokiej jakości surowców oraz ochraniają przed tworzeniem się szkodliwych mikroorganizmów. W trakcie etapu produkcji wykorzystuje się precyzyjne wagi i urządzenia dozujące, jakie wyposażone są w kilkadziesiąt komór. Następnie rozdrabniamy surowiec. Najlepsze są do tego specjalistyczne rozdrabniacze , jak młynki bijakowe o płynnej uregulowanej prędkości mielenia oraz podwójny mlewnik walcowy. Dzięki tym działaniom można uzyskać surowce o idealnym stopniu rozdrobnienia, które mieszamy w sterowanym komputerowo mieszalniku walcowym o znacznej homogenności. http://www.testmer.pl/urzadzenia-przemyslu-paszowego/granulatory-pd-pm-prasy-granulacyjne http://www.testmer.pl/urzadzenia-przemyslu-paszowego/rozdrabniacze

W kolejnym etapie produkcji część pasz poddana jest zabiegowi granulacji. To granulowanie pasz jest niezbędne w całym procesie produkcji, inne pasze koniecznie zaś poddawane są higienizacji. Ona polega na termicznej obróbce w zamkniętym produkcyjnym cyklu. Pasza jest wystawiana na wpływ najbardziej wysokich temperatur, dzięki czemu można uzyskać mieszkankę o takich samych walorach odżywczych. Pełny proces kończy się uzupełnieniem składników, jakie źle znoszą wpływ wysokich temperatur. Taki proces powtarzany regularnie gwarantuje, że każdy produkt jest najlepszej jakości, wiemy więc czego się spodziewać.
2018-06-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.