Czy warto czerpać z usług doradztwa personalnego? Czy możemy na tym zyskać? Przeczytaj więcej

Wielu może się wydawać, iż w zdecydowanej większości przedsiębiorstw rekrutację przeprowadza dział HR. Tak naprawdę jest to już mniej popularne, ponieważ sporo firm jest zdecydowanych na skorzystanie z doradztwa personalnego. I jak pokazuje doświadczenie wielu z nich, to rzeczywiście trafiona decyzja.

Firma działająca w tej branży, jaka poszukuje osób do pracy posiada większe możliwości w tym zakresie, szczególnie w przeciwieństwie do działów HR. Sprawdza się to najbardziej w momencie,
rozmowa biznesowa
Dziennikarz: Sebastiaan ter Burg
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
kiedy firma pragnie znaleźć pracownika na stanowisko o dość dużej odpowiedzialności, a także na pozycje o rzadszej specjalizacji, lub też gdy mamy całkiem pokaźne grono odpowiednich kandydatów. Usługi, jakie są oferowane przez agencja zatrudnienia są szybkie oraz skuteczne. W ten sposób funkcjonuje dla przykładu doradztwo personalne Warszawa.

Zaś ludzie zajmujący się tym zmniejszają w znaczny sposób ryzyko popełnienia błędów podczas rekrutacji, gdyż specjalizują się w znajdowaniu najbardziej odpowiednich i najbardziej profesjonalnych kandydatów. Ten argument jest najbardziej istotny dla firm, jakie nie posiadają zbytnio dużego doświadczenia odnośnie poszukiwania nowych pracowników, a także wyrażają obawy przed zdecydowaniem się na złego pracownika (zobacz hierarchia potrzeb maslowa). Dzięki korzystaniu z firmy doradztwa personalnego w czasie rekrutowania nowych osób, kadra kierownicza i działy personalne mogą być odciążenie od obowiązków, które wiążą się z poszukiwaniem pracowników oraz doborem personelu. To sprawia, że większa jest w takim wypadku jej efektywność przy normalnych obowiązkach, to daje również całkowitą koncentrację na prowadzonej działalności biznesowej. Firma, która korzysta z usług doradztwa personalnego obniża poziom biurokracji w przedsiębiorstwie, a również w pewnym stopniu obniża koszty zatrudnienia. Pracodawca więc nie musi przejmować się formalnościami, bo wszystkich dopełni wynajęta przez niego agencja.


Kolejne tematy

Wyszukując pracy warto przeglądać liczne portale internetowe obejmujące wiele obwieszczeń

poszukiwania pracy
Dziennikarz: AlphaLab Startup Accelerator
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Współcześnie coraz to więcej osób, zwłaszcza młodych nastawionych jest na mobilność profesjonalną i nie wiąże całej swojej przyszłości z jednym miejscem pracy. Jest to podyktowane wieloma metamorfozami na rynku pracy, które napotykają coraz więcej korporacji. W ciężkiej okazji mogą mieścić się osoby, które pracują w jednym warsztacie od wielu lat i wyedukowane są w tym kierunku.

Taka agencja także posiada odpowiednią wiedzę, zna pojęcia, jak payroll (Payroll Solutions), więc nie musimy się
bać o kwestie związane z zatrudnianiem albo też rozliczaniem pracowników. No i jeszcze z pewnością należy wspomnieć, że wszelkie działania firmy, która oferuje doradztwo personalne są poufne . To niezbędne w sytuacji, kiedy zarządzający firmą chciałby znaleźć lepszą osobę na zajęte w danej chwili stanowisko. Zlecając w związku z tym rekrutację poza firmę możemy uniknąć średnio przyjemnych sytuacji wewnątrz firmy.
2020-09-10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.