Co jest najbardziej właściwe do zabezpieczenia przewożonego ładunku? Jakiego rodzaju elementy są niezbędne?

Kiedy chcemy przewieźć dość masywny ładunek, to należy się do tego typu zadania najlepiej przygotować. Konieczny jest jak najbardziej duży samochód specjalnie do tego celu, ale i doświadczona ekipa. Nic jednakże nie wskóramy bez odpowiednich, dodatkowych elementów, które mają wpływ na bezpieczeństwo i stabilność przewożonego ładunku.


łańcuch
Dziennikarz: haru__q
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
To bez wątpienia pasy mocujące. To obecnie najbardziej znany i najbardziej niezawodny system który umożliwia solidne mocowanie ładunku. Używa się je do zabezpieczenia praktycznie każdego typu transportu (poznaj tutaj). Możemy więc transportować lekkie ładunki na przyczepce, ale i umocować pojazd na lawecie. Tak wielka różnorodność zastosowań możliwa jest dzięki szerokiemu zakresowi tonażu - przedział od 0,7 do 10 ton, a także różnorodnym metodom mocowania. Mamy bowiem pasy jednoczęściowe, jak i trzypunktowe lub ściągające do bagażnika.


Inny istotny element to odciągi łańcuchowe. To najmocniejsze środki mocujące dostępne na rynku. Niektórzy z producentów nazywają je inaczej - tak jak napinacze łańcuchowe, a potocznie określane są również jako łańcuchy mocujące. Stosowane są do zamocowania najbardziej ciężkich oraz najbardziej wymagających ładunków, tj. ciężkie maszyny przemysłowe, drewno, stal, a nawet elementy konstrukcji. Są konieczne, ażeby zabezpieczyć ładunek transportowany, jednocześnie drogą lądową, kolejową, jak i morską.


Odciąg łańcuchowy zbudowany jest z napinacza grzechotkowego i stalowego łańcucha ogniowego, jaki jest zakończony elementami łączącymi, co oznacza haki. Jego budowa jest zależna od jego rodzaju. Dostępne są podstawowe modele odciągów: 1-częściowe i 2-częściowe. Stosuje się je do różnych zadań - idź do mojej strony.
2022-08-18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.