Uzyskałeś dochody w poprzednim roku? Pamiętaj aby rozliczyć podatek

Każda osoba która zamieszkuje teren Polski, nawet jeśli nie jest tutaj obywatelem, a wygenerowała przychody w ubiegłym roku, ma obowiązek rozliczyć podatek za rok 2016. Jeżeli ktokolwiek nie dopełni tego przymusu, może liczyć się z konkretnymi sankcjami finansowymi a również prawnymi, dlatego najlepiej wykonać tę czynność jak najszybciej. Obecnie mamy do wyboru liczne metody rozliczania dochodu, zarówno te klasyczne, oraz elektroniczne a nawet internetowe. Która z nich będzie najwłaściwsza dla nas?
Jeśli masz chociażby najdrobniejszą orientację w świecie komputerowym, najsłuszniejszym pomysłem w tym przypadku będzie zaopatrzenie się we właściwy program PIT. Tego typu aplikacje do dostania są bezpłatnie po wpisaniu odpowiedniej frazy do naszej przeglądarki, wystarczy je ściągnąć i za 2016 online. Następujący teraz proces wypełniania deklaracji podatkowej jest niezwykle łatwy, gdyż program PIT jest nieskomplikowany.

Kiedy chcesz znaleźć sprawdzone dane, zobacz i sprawdź informację - tutaj znajdują się wyłącznie atrakcyjne oferty. Kliknij, nie rozczarujesz się.

Wystarczy podążać za poleceniami krok za krokiem. Na koniec należy wydrukować wypełniony PIT i wysłać do swojego urzędu pocztą. Jeśli jednak pragniemy, możemy złożyć PIT 2016 drogą elektroniczną. Należy w tym celu zainstalować odpowiedni program i wypełnić zeznanie jak w przypadku zwykłego programu. Następnie, korzystając z podpisu elektronicznego, można wysłać PIT bez potrzeby drukowania potwierdzenia.


Analiza podatkowa
Dziennikarz: Dave Dugdale
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Co należy zrobić jeśli jesteśmy osobą nieobeznaną z elektroniką, która nie ma pojęcia jak zainstalować program PIT? Nic straconego, możemy złożyć zeznanie w ten sam sposób, w jaki robiono to przez lata. Wystarczy udać się do swojego urzędu skarbowego po odpowiedni druczek, który otrzymamy bezpłatnie. Następnie trzeba go dobrze wypełnić. Jeżeli nie wiemy jak to się robi, można poprosić urzędnika o pomoc, jest on zobligowany jej nam udzielić. Jednak im bliżej terminu składania zeznania PIT 2016, tym dłuższe kolejki w placówkach, dlatego możemy mieć problem ze znalezieniem pomocy. Całe szczęście w czasie rozliczeniowym, bardzo dużo banków a także urzędów pocztowych proponuje bezpłatne wypełnianie deklaracji przez odpowiednio wykwalifikowane osoby.


Kolejne tematy

Wielu z nas zastanawia się jak w domowych warunkach stworzyć sobie miejsce wypoczynku.

mieszkania
Dziennikarz: Franco
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dom posiadający basen, to brzmi dumnie. Jak jednak zrealizować takie zamiary? Jak zabrać się do stworzenia basenu ogrodowego i w końcu jakie są koszty podobnego luksusu? To pytania, z jakimi zmierzyć musi się ten, kto chce zrealizować taką inwestycję.
Jeśli potrzebujesz rozliczyć swój podatek PIT 2016, możesz zrobić to, nie ruszając się z mieszkania, drogą internetową. Jeśli nie masz podpisu elektronicznego, powinieneś wydrukować formularz i wysłać drogą pocztową. Więcej porad przeczytasz pod tym linkiem pit w 2016 roku. Jeśli jednak nie umiesz posługiwać się laptopem, możesz w swym urzędzie skarbowym otrzymać właściwy druk oraz pomoc w jego wypełnieniu.
2020-05-19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.