Jakie mamy rodzaje szczotek technicznych, w jakich miejscach znajdują one zastosowanie?

Niektórzy w ogóle nie wiedzą, iż dużo modeli szczotek używanych jest w wielu dziedzinach życia. Wspierają więc one procesy wytwórstwa, usprawniania czy mieszania. Oczywiście, najlepiej poznane to te proste, do zamiatania, ale dużo przedsiębiorstw robi specjalne ich rodzaje do przeróżnych, bardziej zaawansowanych prac.


sprzątanie ulicy
Dziennikarz: Dennis Jarvis
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Są więc szczotki używane, jako elementy maszyn medycznych czy szczotki walcowe. Istnieją specjalne wytyczne dla maszyn, które dobrze nie mogą pracować bez odpowiednich szczotek. Takie szczotki techniczne mają specjalne ukształtowanie, zaś ich włosia tworzone są z różnych, niestandardowych, surowców. Trzonki takich szczotek mogą być z plastiku i z metalu. Ciekawym rodzajem są szczotki (zobaczysz tu) antystatyczne, które pełnią bardzo ważną rolę w wytwórniach robiących produkty papiernicze oraz z tworzyw sztucznych.

Tego rodzaju szczotka ma wyjątkowe cechy, na niej tworzą się ładunki elektryczne, które przywabiają cząstki zanieczyszczeń (dowiedz się więcej o szczotkach technicznych ). Takie szczotki z powodzeniem zatrzymują ten niewskazany, naturalnie wytworzony ładunek, aby później go zlikwidować. Jakie znamy najpopularniejsze rodzaje szczotek technicznych? Jedne z nich to szczotki techniczne listwowe. Posiadają ogromne zastosowanie, doskonale w związku z tym sprawdzają się w przemyśle maszynowym, drewnianym albo chemicznym. Ich zadanie sprowadza się do prac (zobacz wypowiedzenie umowy na czas nieokreślony) uszczelniających czy izolujących. Kolejny rodzaj to szczotki techniczne taśmowe. Są one stosowane przeważnie do czyszczenia form przenośnikowych, a także do zdejmowania z nich niewielkich elementów poprodukcyjnych. Co ważne, w przypadku delikatnych przedmiotów mogą być również częściami nośnymi albo mocującymi produkt na przenośniku.


sprzątanie
Dziennikarz: Isengardt
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Rozróżniamy także szczotki techniczne walcowe. Posiadają dość duże zastosowanie, są używane zarówno do czyszczenia przenośników, ale także produktów które chcemy przenieść, typu metale czy produkty z plastiku. Wspomniane wcześnie antystatyczne szczotki techniczne umożliwiają obniżenie ładunków elektrycznych (). Znajdują dość wyjątkowe zastosowanie podczas transportowania produktów, zrobionych z tworzyw sztucznych. Są także szczotki niekonwencjonalne, używane do bardzo różnych zadań.
2018-06-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.