W jaki sposób możemy oszczędzić na opłatach za wodę?

Wydatny pojemnik na tzw. deszczówkę może być znakomitym połączeniem proekologicznej tendencji i po prostu ekonomii. Deszczówkę można by wykorzystywać do podlewania ogrodowych kwiatów, dzięki czemu moglibyśmy oszczędzić na rachunkach za wodę z typowej publicznej instalacji.


Jeżeli chodzi o naziemne pojemniki, gromadzenie wody może się odbywać bezpośrednio z rur spustowych.


rękawice ochronne i narzędzie pracy
Dziennikarz: Daniel Bergey
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Jeśli z kolei chodzi o uniwersalny zbieracz wody, to bardzo znaczną renomą mogłyby cieszyć się ręczne zbieracze klapowe. Otwieranie klapy powoduje, że woda płynie z rury bezpośrednio do zbiornika. Z kolei zamknięcie sprawia, że taka woda spływa dalej oraz omija wlot zbiornika. Bardzo dużym walorem tego typu rozwiązania jest kusząca cena. Klapowy zbieracz wody można kupić za maksymalnie 70 złotych. Niestety tego typu zbiornik wymaga ręcznej obsługi. Klapa musi być otwierana przed deszczem i zamykana po zakończeniu tego typu opadów.


drewno
Dziennikarz: Robert Bosch Sp. z o.o.
Na podstawie danych z: Robert Bosch Sp. z o.o.


Następnym minusem może być również brak jakichkolwiek filtrów, które mogłyby zapobiegać wpływaniu różnorodnych nieczystości do komory pojemnika. Beczka albo podziemny pojemnik, które umożliwiają gromadzenie wody, mogą być wyposażone w specjalistyczny zbieracz wykorzystujący tzw. wirowy ruch wody, który istnieje na ścianach rury spustowej. Ich zaletą jest z kolei bezobsługowa praca i możliwość montażu filtrów, które poprawiają jakość wody.

Jeżeli masz chęć przeczytać więcej informacji na tego typu temat, to sprawdź ten odnośnik - jest tutaj bardzo świeża treść (http://www.lrg-lodz.pl/) dotycząca opisywanej tematyki.

Zaleca się ponadto, żeby zbieracze miały specjalny zawór pływakowy. Jego zadaniem jest zapięcie klapy po wypełnieniu zbiornika. Jest to bardzo ważne, kiedy zbiornik znajduje się dla przykładu w piwnicy albo pod powierzchnią gleby.


Kolejne tematy

Wożenie ciężkich i wartościowych ładunków może być łatwe jak bułka z masłem. Wystarczy mieć odpowiedni sprzęt

odwzorowanie - przemysł
Dziennikarz: Kris Duda
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Chyba każdy przedsiębiorca musiał zmierzyć się z koniecznością zorganizowania transportu jakiegoś wielkogabarytowego, ale cennego ładunku.


Jeżeli zastanawiasz się, jaki pojemnik wybrać, to wszystko zależy od naszego zapotrzebowania na deszczówkę, naszych oczekiwań i wymiaru naszej działki. Mała beczka na pewno będzie wystarczająca do podlewania niewielkich trawników czy klombów.
2022-03-15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.