Jak zrobić samemu gipsowe rączki albo nóżki dziecka?

Gipsowe rączki i nóżki trójwymiarowe dziecka moglibyśmy zrobić samemu.


Aby zrobić odlew, będziemy potrzebować masy do odlewów, gipsu do odlewów, wody w pokojowej temp., pojemnika, w jakim będzie mogła się zmieścić nóżka lub ręka dziecka i drewnianej łyżki do mieszania.




silniki
Dziennikarz: Grzegorz
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


W początkowej kolejności trzeba zmoczyć wodą rączkę lub nóżka dziecka. Potem do pojemnika należy wsypać torebkę masy. Na rączkę wystarczy jedna saszetka masy, a na nóżkę należy użyć dwóch saszetek. Potem trzeba odmierzyć ilość wody, która wskazana jest w instrukcji dołączonej do zestawu. Wodę należy wlewać do masy dosyć energicznie ją mieszając. W tym celu można by użyć metalowej łyżki albo zakończenia łyżki drewnianej. Na początku masa posiada kolor fioletowy. Gdy masa zaczyna jaśnieć, to doskonały czas, w którym trzeba włożyć rączkę albo nóżkę dziecka do pojemnika z masą. Kiedy masa zmieni swój odcień na biały, trzeba dopilnować, żeby przez ten moment dziecko nie wykonywało żadnych gwałtownych ruchów, gdyż jest to czas, gdy masa się wiąże.


odlew
Dziennikarz: Garyy Knight
Na podstawie danych z: https://www.flickr.com


Odczekać trzeba 1 albo 1,5 minuty do chwili, aż masa zastygnie oraz będzie mieć biały kolor. Powoli ruszając pojemnikiem w rozmaitych kierunkach wyjąć trzeba rączkę albo nóżkę dziecka z masy. Po wyciągnięciu rączki lub nóżki powstanie otwór. Później do pojemnika trzeba wlać wodę w temperaturze pokojowej.

Czy omawiany artykuł jest według Ciebie wartościowy? Jeśli tak, to z pewnością zaabsorbuje Cię również to wiarygodne opracowanie (https://www.lrg-lodz.pl/) - traktuje o podobnej kwestii.

Należy pamiętać o tym, aby dodawać gips do wody a nie odwrotnie. Wsypywać trzeba powoli jedną torebkę gipsu i mieszać nie za bardzo intensywnie, żeby powietrze się nie dostało do masy. Należy pamiętać o tym, aby nie za bardzo długo mieszać i niezbyt intensywnie, a jeśli pojawiają się pęcherzyki powietrza, wtedy trzeba postukać pojemnikiem kilka razy o stół. Na samym początku gips jest wodnisty, ale po chwili rozpoczyna gęstnieć. Jeśli gips zmieni gęstość z wodnistego w płynny jogurt to oznacza, że gotowy jest do wylewania do masy.




Gips trzeba wlewać w niewielkich ilościach, trzymając pojemnik z masą pod takim kątem, żeby gips lany był po ściankach masy. Po wypełnieniu jednej trzeciej pojemnika gipsem, postukać należy o stół tym pojemnikiem oraz ruszać nim w różne strony, aby gips dostał się do koniuszków palców.
2022-03-15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.