Jak wybrać dobrego tłumacza? Na co zwłaszcza zwrócić uwagę, co jest najważniejsze w tej kwestii?

Rynek tłumaczeń w Polsce jest dosyć urozmaicony, a to natomiast powoduje, iż czasem tłumaczone dokumenty nie do końca nam odpowiadają. Wydaje się, że rozwiązaniem na tego typu trudności jest zatrudnienie profesjonalnego tłumacza, ale gdzie takiego znaleźć?


www.tlumacz-przysiegly24.pl/
Dziennikarz: AlphaLab Startup Accelerator
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Każda ogłaszająca się w sieci osoba zapewnia nas, iż jest w stanie odpowiednio zająć się naszym zleceniem, a kiedy przychodzi co do czego, dostajemy tekst pełen błędów, dziwnie brzmiących przekształceń, słowem do niczego się nie nadający, choć tłumacz obiecywał profesjonalizm. O ile niekiedy na określone uchybienia można przymknąć oko, to jeśli chodzi o fachowe tłumaczenia, chcielibyśmy mieć zapewnienie dokładnego wykonania. Odpowiedni tłumacz to przede wszystkim taki, który nie tylko ściśle trzyma się reguł, lecz jednocześnie jest w stanie wykonać swoje zadanie terminowo.

Najlepszy tłumacz, oprócz znacznych kompetencji językowych, powinien odznaczać się zdolnością błyskawicznego uczenia się oraz pokaźną wiedzą lub dobrą orientacją w swojej specjalizacji: tłumaczeniach prawnych, biznesowych czy technicznych. Dość często znajomość języka obcego wcale nie oznacza, iż ktoś kto płynnie mówi na przykład po angielsku dobrze przełoży techniczny opis technologi lub urządzenia - zwłaszcza jeżeli ma kłopot ze zrozumieniem takiego opisu w swoim rodzimym języku. Dlatego przed zleceniem danej osobie tłumaczenia najlepiej zapytać, w jakiej dziedzinie się specjalizuje. Kolejna rzecz, iż odpowiedni tłumacz musi być osobą która wzbudza zaufanie obu stron, jakim umożliwia komunikację.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.