Jakie są najważniejsze surowce energetyczne w naszym kraju?

Rozwój energetycznego przemysłu w naszym państwie zdeterminowany jest kilkoma czynnikami, które oferują możliwość rozwoju takiej branży przemysłu. Są to surowce mineralne, rynki zbytu, wyszkolona robocza kadra oraz baza przewozowa, która zapewnia prędki oraz niedrogi przesył wytworzonej energii.


Dzisiejszy świat jest uzależniony od energii elektrycznej, gdyż wszystkie dziedziny życia społeczno-gospodarczego potrzebują dostaw energii elektrycznej.


geodeta
Dziennikarz: Elvert Barnes
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Kolejne tematy

Remont mieszkanka – w jaki sposób się do niego wziąć?

wyłączniki
Dziennikarz: Snap®
Nie chcesz już patrzeć na stare, brudne jak też odrapane ściany, popękane płytki ceramiczne i defektowy parkiet w swym domu?


Wiesz, że potrzebuje ono dogłębnego remontu, jednak nie masz pojęcia, jak się do niego zabrać? Podpowiadamy, o czym należy pamiętać podczas planowania remontu, by nie musieć całymi tygodniami czy też wręcz miesiącami zmagać się z pyłem, gruzem jak też nieprofesjonalnymi wykonawcami.


Jeśli przewidujemy remont mieszkania, w którym mieszkamy, w pierwszej kolejności trzeba rozważyć, czy remont będzie wiązał się z niezbędnością czasowego opuszczenia mieszkanka.


Postęp technologiczny również wymusił całkowite uzależnienie przemysłu od dostaw energii, a przemysł bez energii nie byłby w stanie działać. Tak jak gospodarstwa indywidualne. energia elektryczna wykorzystywana jest przez wszelkie dziedziny przemysłowe oraz rolnictwo. Każdy człowiek także korzysta z energii elektrycznej chociażby włączając światło. Wszystko to sprawia, że każdy kraj stara się o stałe dostawy dla sektorów przemysłu oraz dąży do zachowania samodzielności energetycznej. Państwa dobrze rozwinięte z reguły zużywają znacznie bardziej znaczące ilości energii elektrycznej, a państwa biedniejsze - mniej.


Struktura wytwarzania energii elektrycznej w znacznej mierze jest zdeterminowana posiadanymi mineralnymi surowcami oraz zasobami złóż takich akurat surowców. Podstawowymi surowcami energetycznymi w naszym kraju są węgiel kamienny, węgiel brunatny, gaz ziemny, torf, energia wód, energia wiatru oraz pierwiastki promieniotwórcze.

Masz ochotę poznać inny punkt widzenia na rozpatrywany w tym wpisie problem? Kliknij zatem tu i przeczytaj więcej szczegółów (https://transgaz.waw.pl/mieszanka-argon-i-co2-techniczny/)!

Występują one w różnych ilościach. Niezwykle często są sprowadzane tak, żeby zaspokojone było zapotrzebowanie energetyczne Polski. Wspomniane wcześniej energetyczne źródła dostarczają energii cieplnej oraz energii elektrycznej do klientów indywidualnych i do przedsiębiorstw. Fundamentalny surowiec energetyczny w Polsce to węgiel kamienny i stanowi on niemal 60% wytwarzanej energii.


Drugim surowcem energetycznym jest węgiel brunatny, który daje oKOŁO 35% energii. Obydwa te surowce są największymi zasobami surowcowymi kraju. Na ich wydobyciu opiera się energetyka cieplna, ponieważ produkcja energii miejsce ma w elektrowniach cieplnych, które są opalane węglem.
2022-05-21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.