W jaki sposób można łączyć świat biznesu, nauki oraz przemysłu samochodowego?

Ministerstwo Przedsiębiorczości oraz technologii razem z określonym stowarzyszeniem oraz Polskim Związkiem Przemysłu Motoryzacyjnego zorganizowało drugą już edycję konferencji dotyczącej m.in. przemysłu motoryzacyjnego czy też nauki.




Konferencja odbyła się pod koniec 2018 r.

Jeśli szukasz zbliżonych danych na prezentowany temat, to też rzuć okiem na (https://sklep.sn-promet.pl/kategoria-produktu/laczniki-krancowe-i-miniaturowe/) analogiczne portale, które podnoszą tę problematykę.

Biorący udział mogli wtedy wysłuchać prezentacji tyczącej się napędów wodorowych czy samochodów autonomicznych.


Nie często bywa tak, że w tym samym miejscu zbierają się przedstawiciele świata nauki czy też tego typu dziedziny jak przemysł oraz administracja, jakich współpraca może przywieść do realnej przemiany w okalającej nas praktyce. Wyniki naukowe bez konkretnych wdrożeń raczej nie posiadają wartości, którą można przełożyć na zyski. Przemysł bez udziału ludzi nauki nie musi wytwarzać nowoczesnych projektów, które dają zauważalne korzyści rynkowe. Do tego trzeba odpowiednich regulacji prawnych, które mogłyby zapewniać władze publiczne, ponieważ ich brak hamuje niestety opracowywanie czy komercjalizację innowacyjnych rozwiązań.


zbyt wiele dokumentów
Dziennikarz: Clarence Risher
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Jest to naturalnie uproszczenie, ale współpraca takich trzech grup jest niezbędna, żebyśmy dalej mogli obserwować intratne zmiany, w tym wypadku w branży motoryzacyjnej. Podstawową ideą narady Motoryzacja-Przemysł-Nauka jest połączenie biznesu i edukacji, którym poparcia muszą udzielać polskie władze. W aktualnym roku podczas narady zebrani goście mogli wysłuchać dużej ilości niezwykle merytorycznych prezentacji, które były wygłoszone przez ekspertów, czyli przedstawicieli takich podmiotów jak Ministerstwo Infrastruktury, Politechnika Warszawska czy Uniwersytet Warszawski albo Instytut Łączności.




Pierwsza część została poświęcona napędom wodorowym i miała za zadanie odpowiedzieć na pytanie, jakie są ich szanse na ich publiczne wykorzystanie zarówno na świecie, jak i w Polsce.
2022-03-10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.