Gdy bank nie może udzielić nam pożyczki - odmienne metody pozyskania funduszy

Żyjemy w czasach w których bardzo istotne jest to co posiadamy. Niestety, częstokroć ludzie oceniają nas poprzez to co mamy. Liczy się godziwy czterokołowiec, nowoczesny aparat telefoniczny bądź całkiem nowe meble co pewien czas. To wszystko niestety kosztuje, lecz nie zawsze jesteśmy w stanie dać radę sobie z tymi wymaganiami z własnej kieszeni.

Pieniądze z pożyczki
Dziennikarz: Vsevolod Knyazev
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Nowe meble kupujemy przeto na kredyt. Często po jakimś czasie zdarza się coś niespodziewanego więc bierzemy następny kredyt. W końcu zachodzi niepomyślne zjawisko spirali kredytowej. Zjawisko owo polega na tym, iż przy pewnym poziomie zadłużenia by je spłacić zaciągamy dodatkowe pożyczki.

Takowe działanie jest niebezpieczne, bowiem może doprowadzić do niewypłacalności, stąd banki przed udzieleniem kolejnej pożyczki m.in. sprawdzają wiarygodność kredytową klientów w tzw. Banku Informacji Kredytowych, instytucji która to gromadzi dane na temat udzielonych kredytów jak też ich spłacie. Jeśli raty naszych uprzednich pożyczek są spłacane we właściwym czasie, nie musimy się bać o udzielenie nowego kredytu. Znacznie gorzej będzie, gdy z jakichkolwiek powodów zwlekaliśmy ze spłatą, wówczas może się zdarzyć iż nowej pożyczki w banku nie otrzymamy.

Nie jest to jednak jedyna możliwość zdobycia środków pieniężnych. Można to zrobić na rynku poza bankowym, wystarczy wbić w przeglądarkę sformułowanie: pożyczki (zobacz pożyczki pozabankowe pod zastaw nieruchomości), a wyszukamy wiele przedsiębiorstw jakie pożyczą nam kwotę o którą nam chodzi.

Jednak musimy bardzo dogłębnie rozważyć taką decyzję, albowiem z reguły pożyczki (zobacz prywatna pożyczka pod zastaw mieszkania) jest dość wysoko oprocentowana, zaś gra toczy się częstokroć o dobrobyt jaki udało nam się zebrać najczęściej przez wyrzeczenia. Jeżeli w grę wchodzi prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości (pożyczki (zobacz https://www.smartvest.pl/pozyczki-pod-zastaw)) należy za każdym razem wypytać o wszystkie koszty jakie poniesiemy, a najodpowiedniej przed sygnowaniem umowy poradzić się radcy prawnego oraz sprawdzić firmę w KNF.

Instytucja owa analizuje działalność przedsiębiorstw na rynku pieniężnym pod względem naruszeń prawa bankowego jak też finansowego, ogłasza spis firm podejrzanych o złamanie oraz skazanych decyzją sądu za złamanie prawa na swojej witrynie internetowej.
2017-07-05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.