Każdy chciałby czuć się bezpiecznie we własnym domu bądź firmie. Przykłady najlepszych urządzeń, które rozwieją Twój strach.

Włamanie, rabunek, obserwowanie to tylko niektóre sytuacje, które dotykają właścicieli domów, mieszkań i firm. Kiedy coś znika, bądź coś się stanie nie masz pojęcia co zrobić, bo niestety nikt nic nie zauważył. Co wtedy powinniśmy działać? Budując firmę bądź mieszkanie wszyscy chcą mieć spokój i pewność, że nic się nie stanie z ich włością. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest kamera IP. Niektórzy zastawiają się co to jest, bo nazwa brzmi nieco naukowo. Spotykamy się z nią na co dzień, gdyż jest to nic innego jak kamery mocowane przed budynkiem lub w środku.

System alarmowy
Dziennikarz: Jan-Willem Reusink
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Są one podpięte do komputera i tworzą jedno. Aparatura ta nagrywa na żywo przez sieć IP. Dzięki temu, możemy mieć rękę na pulsie i patrzeć, co ma miejsce zewnątrz lub wewnątrz gmachu. Bez problemu w sytuacji kradzieży możemy odtworzyć obraz wstecz, dlatego bardzo często policja prosi o nagrania z monitoringu. Kamera IP jest zmianą w branży monitoringu. Pewnie pytacie się dlaczego. Nie jest konieczne zbędne okablowanie oraz płacenie pieniędzy na rzeczy z tym związane. Możemy podpiąć do będących na miejscu już sieci komputerowej.

Może Cię zainteresować: Promitel

Przede wszystkim oferuje nam wiele dodatkowych działań związanych z analizą obrazu. Niestety sprzęt ten oprócz wielu zalet ma też wady. Przykładem jest to, że kamery te są droższe od swoich analogowych substytutów. Jeżeli chcemy podpiąć do istniejącej sieci komputerowej, musimy wziąć pod uwagę przepustowość i opóźnienia w trakcie działania. Czasami jeżeli urządzenia nie są od tych samych producentów nie mogą być kompatybilne w działaniu.


Kolejne tematy

Tanie agregaty prądotwórcze

Agregat EU10
Dziennikarz: Honda
Na podstawie danych z: Honda
O tym, jak ważna jest energia elektryczna, mało zdajemy sobie sprawę. Dopiero w sytuacji, gdy zdarza się awaria instalacji, odkrywamy, że bez elektryczności nie da się pracować. Ogromna awaria infrastruktury prądotwórczej byłaby w zasadzie schyłkiem ludzkości. Komputery dominują w każdych domenach przemysłu i normalnego życia, a one potrzebują do pracy prądu. Brak dojścia do życiodajnego prądu sparaliżowałby cały świat w jednej chwili.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.