Wszyscy wiedzą, jak wygląda słup energetyczny - w obecnych czasach pajęczyną linii energetycznych jest połączony cały kraj

energia elektryczna jest szalenie niezbędna. Obecnie nie możemy sobie wyobrazić bez tego życia. Wszystkie nasze sprzęty pracują dzięki elektryczności.
bloki skalne
Dziennikarz: Nicolas Raymond
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Z tej przyczyny wszędzie naokoło widzimy maszty energetyczne i wcale nas to nie szokuje. To osiągnięcie poprzedniego wieku - globalny dostęp do energii elektrycznej - polecam te fundamenty pod słupy energetyczne.


szkolenie
Dziennikarz: PLANNJA
Na podstawie danych z: Plannja


Fundamenty pod słupy energetyczne są niezwykle trwałe oraz głęboko wkopywane w glebę. Rzecz idzie o to, aby słup bazalt fundamenty pod słupy energetyczne nie pochylał się i przez długie lata spełniał swoje zadanie. Z reguły są one żelbetonowe. Istotne, aby wszystkie fragmenty owego słupa (te nad oraz pod powierzchnia) miały wymagane atesty. Przewrócenie takiego masztu z przyczyny usterek konstrukcyjnych albo kiepskich materiałów byłby związane z sporym zagrożeniem dla życia ludzkiego. W rejonach górzystych przede wszystkim musimy pamiętać o używaniu odpowiednich fundamentów. Jest to teren, który wyjątkowo bywa wrażliwy na procesy erozyjne i obrywy bloków skalnych. Czasami są to procesy bardzo powolne i prawie niezauważalne przez człowieka, a innym razem bardzo gwałtowne, jak wtedy, kiedy odrywają się od ziemi. W takich warunkach warto zrobić wszystko, aby fundamenty pod słupy energetyczne były jak najbardziej stabilne. Zapewni nam to poczucie bezpieczeństwa i nawet jeśli linie zostaną zerwane, maszty powinny być nienaruszone.
Trzeba korzystać z części najlepszej jakości, które wytrzymają wiele lat i będą wymagały tylko corocznych renowacji. Dzięki temu w przyszłości zaoszczędzimy spore koszty na wymianach masztów.
2023-06-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.