Jak szukać swojej pierwszej pracy, jak odpowiednio przygotować się na spotkanie z pracodawcą

Kończąc naukę w szkole czy na studiach młodzi ludzie najczęściej stają przed problemem znalezienia swojej pierwszej pracy. Niektóre osoby okres nauki wykorzystują nie tylko na zdobywanie wiedzy i dobrą zabawę, ale także na zdobycie jakiegoś doświadczenia zawodowego. Nawet dorywcza praca w jakimś barze, restauracji czy knajpie pozwala na poprawienie studenckiego budżetu, ale daje także możliwość podania tego w CV, na co wielu pracodawców zwraca baczną uwagę.


Rozmowa o pracę
Dziennikarz: iStock
Na podstawie danych z: iStock
Dużo korzystniej są widziane osoby, które były aktywne od tych, które się ograniczyły jedynie do nauki.

W tym artykule odnajdziesz interesujące informacje, ale odszukaj ponadto (https://waliduda.pl/) inne materiały na ten temat. Z pewnością będą ciekawe.

W czasie nawet prostych zajęć młodzi ludzie uczą się zasad organizacji zajęć, poznają co to odpowiedzialność, co im się bardzo później może przydać podczas szukania konkretnej pracy. Niektóre osoby posuwają się jeszcze dalej i próbują znaleźć jakieś zajęcie w zawodzie, w którym chcieliby pracować. Często tego typu praca może się skończyć podpisaniem umowy, jeśli właściciel firmy dobrze będzie znał taką osobę, to najwygodniej będzie mu ją zostawić, jeżeli będzie spełniać wymagania.

Może Cię zainteresować: Happy HR


Na rozmowie o pracę
Dziennikarz: HEMMERSBACH
Na podstawie danych z: HEMMERSBACH
Zdecydowana większość absolwentów jednak będzie stawać przed wyzwaniem poszukania jakiegoś zajęcia, i z tego też powodu ślą oni dziesiątki niekiedy odpowiedzi na pojawiające się oferty i ogłoszenia. Jeżeli otrzyma się zaproszenie na spotkanie w sprawie pracy, to należy mieć na uwadze, żeby się odpowiednio do tego przygotować. O eleganckim stroju raczej nie trzeba przypominać nikomu, warto także się dowiedzieć, jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej mogą być zadawane i przygotować się z odpowiedziami. Z pewnością należy choć trochę poznać firmę, do której złożyło się aplikację, bo taka tematyka często może się pojawić w czasie rozmów kwalifikacyjnych. Wielu kandydatów zastanawia się też, o co pytać na rozmowie o pracę, tu także należy wcześniej się zastanowić, czego chciałoby się dowiedzieć od swojego przyszłego pracodawcy. Z pewnością warto poruszyć kwestię zasad panujących w pracy, godzin, w jakich się pracuje, a także zasad premii i wynagrodzeń, bo przez to będzie można poznać lepiej firmę, w jakiej będzie się pracowało - zobacz tu.
2020-05-18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.