Jak wygląda system ochrony przeciwpożarowej w takim miejscu, jak serwerownia ? Jakie zabezpieczenia zastosowane są w tym miejscu?

Serwerownia jest miejscem, w którym jest sporo różnorakich instalacji oraz sprzętów, które potencjalnie mogą stanowić zagrożenie pożarem. Dlatego tak istotny w tym miejscu będzie właściwie działający system ochrony przeciwpożarowej, jaki będzie chronił przed możliwym pożarem.


Jednak trzeba pamiętać, iż nie można zastosować standardowego systemu, jakiego używa się w normalnych pomieszczeniach.


materiały budowlane
Dziennikarz: Pavel P.
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


W tym przypadku nie zda on zupełnie egzaminu. Taka bowiem woda, której używamy standardowo w podobnych wypadkach, może spowodować bardzo duże zniszczenia urządzeń. Z tego powodu w takim miejscu do gry wchodzi tylko profesjonalny system gaszenia serwerowni.


Kolejne tematy

Masz swoje przedsiębiorstwo? Nabyj agregat prądotwórczy

Narzędzie do naprawy sprzętów
Dziennikarz: Industrial Traffic
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Przez minione parę lat, klimat niezwykle nas zadziwiał. Przebieg pór roku został zaburzony, nastało spore ocieplenie w temperaturze. Niestety, taki przebieg sprawy zaskakuje niekiedy nawykłe do opadów elektrownie, które w obliczu suszy, są zmuszone zamknąć źródła zasilania w niektórych miejscach.


Powinien taki mechanizm być neutralny dla urządzeń, które się tam znalazły, a poza tym efektywnie alarmować o zagrożeniu i gasić źródła pożaru. Jednym z rozwiązań są bardzo wrażliwe czujniki (kliknij, zobacz, sprawdź) na dym. Wczesne wykrycie dymu umożliwia bowiem na szybszą odpowiedź oraz niedopuszczenie do pojawienia się płomieni.


Innym sposobem jest gaszenie gazem. Środek taki umożliwia efektywnie ugasić pożar - sprawdź niskie ceny na ręczny przycisk oddymianiawww.afg.poznan.pl -, a przy tym nie zniszczy urządzeń pomieszczenia i nie wymaga wstrzymania działania serwerowni. Poza tym nie będzie stanowić zagrożenia dla ludzi, ani też nie wydala szkodliwych zanieczyszczeń. Można również złączyć system wczesnego wykrywania dymu oraz system gazowy, żeby uzyskać świetną ochronę przeciwpożarową.


W ten sposób robi spora liczba osób, gdy inwestuje w takie rodzaju techniki obrony przeciwpożarowej w swojej firmie. Ważne jest także, by utworzyć właściwy mechanizm działań w przypadku zagrożenia pożarem.
2019-01-29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.