Jak wygląda system ochrony przeciwpożarowej w takim miejscu, jak serwerownia ? Jakie zabezpieczenia zastosowane są w tym miejscu?

Serwerownia jest miejscem, w którym jest sporo różnorakich instalacji oraz sprzętów, które potencjalnie mogą stanowić zagrożenie pożarem. Dlatego tak istotny w tym miejscu będzie właściwie działający system ochrony przeciwpożarowej, jaki będzie chronił przed możliwym pożarem.


Jednak trzeba pamiętać, iż nie można zastosować standardowego systemu, jakiego używa się w normalnych pomieszczeniach.


materiały budowlane
Dziennikarz: Pavel P.
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


W tym przypadku nie zda on zupełnie egzaminu. Taka bowiem woda, której używamy standardowo w podobnych wypadkach, może spowodować bardzo duże zniszczenia urządzeń. Z tego powodu w takim miejscu do gry wchodzi tylko profesjonalny system gaszenia serwerowni.


Kolejne tematy

Co to jest jezdnia oraz jakie samochody mogą się po niej poruszać?

Absolwenci, studia
Dziennikarz: http://sxc.hu
Na podstawie danych z: http://sxc.hu
W naszym kraju jest jeszcze niewiele dróg szybkiego ruchu, po których można jeździć z nieco większymi prędkościami. Tak jak ma to miejsce u naszych położonych na zachodzie sąsiadów. W tamtym miejscu drogi okazują się być w o dużo lepszym stanie niż u nas oraz jazda samochodem po nich to istna radość.


Powinien taki mechanizm być neutralny dla urządzeń, które się tam znalazły, a poza tym efektywnie alarmować o zagrożeniu i gasić źródła pożaru. Jednym z rozwiązań są bardzo wrażliwe czujniki (kliknij, zobacz, sprawdź) na dym. Wczesne wykrycie dymu umożliwia bowiem na szybszą odpowiedź oraz niedopuszczenie do pojawienia się płomieni.


Innym sposobem jest gaszenie gazem. Środek taki umożliwia efektywnie ugasić pożar - sprawdź niskie ceny na ręczny przycisk oddymianiawww.afg.poznan.pl -, a przy tym nie zniszczy urządzeń pomieszczenia i nie wymaga wstrzymania działania serwerowni. Poza tym nie będzie stanowić zagrożenia dla ludzi, ani też nie wydala szkodliwych zanieczyszczeń. Można również złączyć system wczesnego wykrywania dymu oraz system gazowy, żeby uzyskać świetną ochronę przeciwpożarową.


W ten sposób robi spora liczba osób, gdy inwestuje w takie rodzaju techniki obrony przeciwpożarowej w swojej firmie. Ważne jest także, by utworzyć właściwy mechanizm działań w przypadku zagrożenia pożarem.
2019-01-29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.