Jakie znaczenie posiada bardzo znane określenie oznaczające m.in. obudowę motoru?

W polskim języku nie brakuje wyrazów, które mają przeróżne znaczenia zależnie od kontekstu, w jakim zostały one wykorzystane. Doskonałym przykładem jest określenie, jakie mogłoby także oznaczać część kołnierzyka, niepowodzenie jakiejś czynności bądź przymocowaną na zawiasach pokrywę przykładowo samochodowego silnika.
W przypadku klap marynarki należałoby mieć w pamięci, że ich szerokość ma znaczenie przy wyborze krawata. Poza tym w lewej klapie marynarki może być otwór na... kwiatek, zatem tzw. butonierka. Poza tym klapy (dowiedz się więcej o klapy ppożafg.poznan.pl) w marynarce mogą być po bokach obszyte dekoracyjną nicią.

Nie czekaj! Jeżeli zainteresowały Cię opublikowane tutaj notatki, to czytaj artykuł, który jest w poniższym linku. Tam wyszukasz dużo informacji.

Tego typu wyjście nazywa się stębnowaniem. Ponadto, istnieją ponadto inne znaczenia tego wyrazu. Przykładowo w silnikach diesla wykorzystywane są tak zwane klapy wirowe. Niektórzy specjaliści zastępują je specjalnymi zaślepkami, gdyż pokrywy te wielokrotnie nie funkcjonują zgodnie ze swym przyjaznym naturze przeznaczeniem. Jeszcze innym towarem, który posiada w nazwie wymieniane np. pokrywy są klapy sanitarne. Są to części montowane w instalacjach wentylacji ogólnej jako przegrody odcinające teren objęty pożarem od pozostałego obszaru.


klapy


samochód
Dziennikarz: InSapphoWeTrust
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Bańka mydlana, łąka
Dziennikarz: www.s-lab.pl
Na podstawie danych z: www.s-lab.pl


W bieżącym życiu wielokrotnie spotykamy się jednak ze wspomnianym wcześniej niepowodzeniem jakichś planów. Jeśli są one powiązane z utratą dowolnych funduszy, to najczęściej możemy mówić o plajcie jakiegoś projektu. Może to być kwestia złego odbioru jakiegokolwiek filmiku lub zepsutych planów wakacyjnych.
Kolejną definicję omawianego słowa daje nauka o roślinach, gdzie klapy znaczą element blaszki liściowej. Wyraz taki był użyty m.in. w popularnym powiedzeniu dotyczącym fikającego serca.
2023-07-12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.