Mosiądz - jego odmiany oraz możliwe użycie w normalnym codziennym życiu

Wbrew wszelkim pozorom rzeczy wykonanych z mosiądzu wcale nie powstało mało oraz jest to surowiec do tej pory niezastąpiony przy produkowania niewiarygodnie sporej liczby przedmiotów. Jak to się jednak okazuje, w rzeczywistości istnieje parę rodzajów mosiądzu, który mamy możliwość po wyróżniać z powodu jego składu, gdyż ów materiał w swoje najczystszej postaci jest połączeniem stopu miedzi i cynku wraz z pewnymi już określonymi "dodatkami".


Zacznijmy może od tego, iż z mosiądzu produkuje się wiele "silnych" przedmiotów, takich jak choćby amunicja, czy też dzięki swojej własnej odporności na wodę morską takiego rodzaju elementów jak choćby śruby okrętowe, które jak wiemy mogą być narażone na naprawdę wiele i od ich mocnej wytrzymałości bardzo dużo zależy.


Stal, kółko zębate
Dziennikarz: Gytizzz
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu


mosiądz
Dziennikarz: PEO ACWA
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Poza tym mosiądz bywa również stosowany w przemyśle powiązanym z maszynami, samochodami, czy wraz z przemysłem elektrotechnicznym, okrętowym, oraz precyzyjnym oraz chemicznym, nie napomykając już o jego istotnym zastosowaniu w produkowaniu przeróżnych instrumentów muzycznych.


Kolejne tematy

Kilka słów na temat wylączników silnikowych i nie tylko

wyłączniki silnikowe
Dziennikarz: Dvortygirl
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Elektryczność to ogromny wynalazek, który na początku kompletnie nie był doceniony - niewiele osób tuż po jej odkryciu decydowało się na instalowanie światła w swoich domach. Dzisiaj nie sposób obchodzić się bez prądu.


Razem ze światłem do mieszkań, niezwykle powoli zaczynały wkraczać inne mechanizmy, jakie czerpały z tego samego wynalazku.


Jak to wspominaliśmy w naszym wstępie mosiądz istnieje możliwość sklasyfikować przede wszystkim ze względu na jego skład, dzięki czemu mamy możliwość po wyróżniać ponad wszystko: mosiądze dwuskładnikowe, ołowiowe, oraz wysokoniklowe, nie napomykając o tak zwanych mosiądzach specjalnych, wśród których mamy możliwość bez żadnego problemu wyróżnić mosiądze utworzone wraz z dodatkiem cyny (a więc cynowe), z manganem (czyli manganowe), czy takie z dodatkiem aluminium (nazywane aluminiowymi), czy też niklowe a także już ostatnie, jednak nie mniej ważne, a więc takie wraz z dodatkiem krzemu. Dobrze jest na koniec również dodać, że mosiądz wraz z dodatkiem cyny czasami bywa również nazywany "złotem mannheimskim".
2019-05-19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.