7 rzeczy odnośnie danych osobowych, o których należy wiedzieć

Loterie promocyjne mogą być organizowane przez jednostki fizyczne, osoby prawne względnie komórki organizacyjne które nie mają osobowości ustawowej na podstawie udostępnionego zezwolenia. Pozwolenia na organizację loterii promocyjnej tworzonych na terenie własności regionalnej jednego zwierzchnika izby celnej udostępnia zwierzchnik izby celnej, na którego obwodzie właściwości lokalnej są organizowane i wiedzione następujące rozrywki.

Akceptacje na takie rzeczy jak organizacja konkursów reklamowej aranżowanych na terenie własności lokalnej więcej niż jednego zwierzchnika izby celnej udostępnia dyrektor izby celnej adekwatny wedle miejsca zamieszkania bądź siedziby inicjatora. Wwspółczesnych czasach przedsiębiorcom nie zawsze opłaca się samodzielnie konstruować bazy danych osobowych. W wielu przypadkach więc korzystają z osiągalnych na rynku ofert i kupują bazy danych osobowych. Samo wprowadzanie danych personalnych nie jest nielegalne, należałoby jednak pamiętać o kilku właściwościach towarzyszących temu przedsięwzięciu. Kupno bazy danych personalnych będzie rozpatrywane jak przetwarzanie danych personalnych. Warto podać do wiadomości, że kupujący bazy danych osobowych ma obowiązek zrealizować pewne obowiązki informacyjne.

Zgodnie z art. 25 ust. 1 ustawy w przypadku gromadzenia danych osobowych nie od osoby, której dane dotyczą, czyli zakupu bazy danych personalnych, zarządca danych jest zobowiązany obwieścić tej osobie , bezpośrednio po utrwaleniu uzbieranych danych. Należy zaznaczyć, że sądem GIODO, jednostka marketingowa, która kupiła bazę danych od innego podmiotu, musi poinformować każdą osobę o tym, że przetwarza jej dane. GIODO uznał także, że do zakupu danych osobowych nieodzowna jest czytelna akceptacja jednostki zainteresowanej. Sprawy powiązane z kupnem baz danych nie są jasno załatwione.

Tylko teraz oceń (https://profill.com.pl/programy-b2b) ten artykuł, który jest bardzo interesujący. Wykonaj to już teraz! Przekonasz się, że naprawdę trzeba to zrobić!

Zakup baz danych nie jest w Polsce zabronione i w obrocie ekonomicznym przebiega coraz nagminniej. Najkorzystniejszą – z położenia widzenia prawa – sytuacją jest posiadanie akceptacji nie tylko na przetwarzanie danych osobowych, ale także na ich sprzedaż.
2019-05-19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.