Czym jest ciągadło, do jakiego celu ono funkcjonuje oraz gdzie jest ono wykorzystywane?

Czy wiesz, że funkcjonuje narzędzie pod nazwą ciągadło? Jest ono stosowane do jednego z tylko dwu sposobów wyrobu (ciągnienie oraz walcowanie) niezwykle słynnych w budowlance elementów budowlanych.


chłodnia
Dziennikarz: Arnolds Auziņš
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Służą one m.in. do wzmacniania betonu oraz do budowania różnych konstrukcji będących np. szkieletem większej całości.


pręty
Dziennikarz: Michael Stern
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Takim elementem okazują się być pręty - zobaczysz -, które przez wzgląd na swój przekrój, mogą być podzielone na np. okrągłe czy prostokątne. Dodatkowo można powiedzieć, że gdy mówimy o różnych prętach, dużą funkcję odgrywają takie właściwości jak rodzaj materiału czy też metoda wytworzenia. Wymieniane w niniejszym tekście pręty robione są przeważnie ze stali.


Bardzo ważny jest jej skład chemiczny oraz zastosowane domieszki, ponieważ decyduje to o właściwościach technologicznych towaru. To akurat na takiej bazie można dzielić stal, jeśli idzie o jej podział na rodzaje. Tego typu natomiast oznacza się za sprawą cyfr i liter, na przykład 34GS. Litera "G" mówi, że w zastosowanym do tworzenia danego pręta stopie jest mangan, litera "S" informuje, że dany pręt (więcej na stronie) można spawać, z kolei liczba 34 mówi o zawartości węgla.


Kolejne tematy

Asortyment dla każdego majsterkowicza

Biznesman
Dziennikarz: Vladimir Yaitskiy
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Sporo osób, zwłaszcza mężczyzn ale także kobiet, posiada uzdolnienia manualne, które stosuje wykonując najpilniejsze naprawy. Zamontowanie zlewu, przycięcie płytek czy zamontowanie paneli - dla takich osób jest to chleb codzienny.


Kilka słów o coachingu
Dziennikarz: www.istockphoto.com
Na podstawie danych z: www.istockphoto.com


Niezwykle istotne jest wykorzystanie szczególnej warstwy wierzchniej.


Jeśli jest ona stworzona przy pomocy cynku, to znaczy, że stworzone z takiej stali pręty nie będą rdzewieć, więc będzie można je wykorzystać do budowy różnych elementów konstrukcyjnych, na przykład kratownic. Różnego typu pręty mają także użycie przy wzmacnianiu takich elementów jak ławy czy też ściany fundamentowe.
2022-12-19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.