Doskonały pomysł na powiększenie bezpieczeństwa w razie pojawienia się pożaru

Innowacyjne budowle powinny być zaopatrzone we wszelkie niezbędne układy bezpieczeństwa. Dla przykładu w razie pojawienia się pożaru same czujniki czadu mogą nie wystarczyć.
Mogą one wszcząć alarm oraz uruchomić spryskiwacze wody, ale nie usuną trującego powietrza.


GARDENA Pompa do brudnej wody 20000 inox
Dziennikarz: GARDENA
Na podstawie danych z: GARDENA


Do tego celu konieczne będą specjalne układy oddymiające, które w rzeczywistości są roztwieranymi elektrycznie i nawet z oddalonego miejsca klapkami umieszczonymi w górnych częściach budynku, a przez które ma się wydobywać wspomniany dym. Przez tego typu dziury wydostają się na zewnątrz płonącego domu wszelkie toksyczne gazy czy też dym. Tego typu oddymianie polepsza naturalny cug, co w konsekwencji sprawia, że dopiero wtedy wszelkie drogi ewakuacyjne rozpoczynają realizować swoje zadanie. Dodatkową korzyścią, która płynie z użycie mechanizmu oddymiającego jest fakt, że do budynku doprowadza się tak konieczne wtedy czyste powietrze.


Do przeprowadzenia skutecznej ewakuacji niezwykle istotny jest czas otwarcia otworów w znajdującej się na górze części domu. Równie ważne jest też aktywowanie urządzeń, które doprowadzają czyste powietrze. Dlatego też oddymianie (więcej opinii na ten temat) włączane jest za pomocą sensora dymu, przycisku oddymiającego albo umieszczonych na zewnątrz domu urządzeń. Ważne jest też to, że w systemie oddymiania wszelkie jego części są ze sobą złączone, co usprawnia akcję ratowniczą.
Cały mechanizm oddymiania może też zostać zintegrowany z pozostałym układami, które są zamontowane w budynku. Nie należy nikomu przypominać, że taki system w znaczący sposób zwiększa szanse na przeżycie takiego wydarzenia jak pożar.
2022-03-25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.