Jaki duży ładunek powinien przewieźć wózek widłowy?

W niemalże wszystkich większych halach produkcyjnych są wykorzystywane wózki magazynowe. Co interesujące, są one w pewnym stopniu zbudowane z części, jakie pochodzą ze zwykłych samochodów osobowych.


Mogą to być np. światła, kierownica czy też nawet silnik.


samochód marki BMW
Dziennikarz: dylanspangler
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


W takiej okoliczności wykorzystywany tam motor będzie trochę przebudowany pod względem konstrukcyjnym, żeby lepiej odpowiadał do swojej nowej roli. Na rynku naturalnie można by zakupić zarówno nowy jak i np. kilkuletni silnik do wózka widłowego. Mógłby on bywać oferowany po przeprowadzonym generalnym remoncie, dzięki czemu nabywca posiada pewność, że nabywa całkowicie funkcjonalne narzędzie. Oczywiście w każdym przypadku nabywca może liczyć na rachunek lub fakturę VAT. Opłata za taki silnik może wynosić od paru do kilkunastu tysięcy zł. Za tego typu kwotę możemy kupić kompletny (czyli łącznie z całym osprzętem) motor benzynowy albo typu diesel. Warto dodać, że wytwórcą takiego silnika jest na ogół jeden z czołowych wytwórców samochodów, jakie znamy z naszych ulic.


Kolejne tematy

Blaszki trudnościeralne, kontra Hardox czterysta - a więc, w jaki sposób dobrać najwspanialszą blaszkę

malunek - przemysł
Dziennikarz: Marcin Polak
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Czym jest Hardox czterysta oraz jakiego rodzaju są jego kwoty? Do czego stosujemy blachy trudnościeralne i pod jaką postacią się te blachy ukazują? To wszyściutko oraz jeszcze więcej bez problemu wynajdziesz wewnątrz naszego nowiutkiego felietonu!


regały w sklepie
Dziennikarz: Forgemind ArchiMedia
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


GARDENA Pompa do brudnej wody 20000 inox
Dziennikarz: GARDENA
Na podstawie danych z: GARDENA


Należałoby zaznaczyć, że niezależnie od danego rodzaju paliwa, taki motor powinien zostać odpowiednio mocny, żeby mógł bez problemu radzić sobie z dużymi często ciężarami, jakie powinien transportować wózek widłowy. Dlatego też jako silnik do wózka widłowego używany jest bądź to motor napędzany olejem napędowym bądź silnik (http://www.zongshen.eu/pl) benzynowy o stosunkowo dużej pojemności. Zamiennie dostępne są także silniki elektryczne.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.