Jaki duży ładunek powinien przewieźć wózek widłowy?

W niemalże wszystkich większych halach produkcyjnych są wykorzystywane wózki magazynowe. Co interesujące, są one w pewnym stopniu zbudowane z części, jakie pochodzą ze zwykłych samochodów osobowych.


Mogą to być np. światła, kierownica czy też nawet silnik.
samochód marki BMW
Dziennikarz: dylanspangler
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


W takiej okoliczności wykorzystywany tam motor będzie trochę przebudowany pod względem konstrukcyjnym, żeby lepiej odpowiadał do swojej nowej roli. Na rynku naturalnie można by zakupić zarówno nowy jak i np. kilkuletni silnik do wózka widłowego. Mógłby on bywać oferowany po przeprowadzonym generalnym remoncie, dzięki czemu nabywca posiada pewność, że nabywa całkowicie funkcjonalne narzędzie. Oczywiście w każdym przypadku nabywca może liczyć na rachunek lub fakturę VAT. Opłata za taki silnik - arapneumatik.pl/p-413-silnik-pneumatyczny-tlokowy-promieniowy-p1v-p-parker - może wynosić od paru do kilkunastu tysięcy zł. Za tego typu kwotę możemy kupić kompletny (czyli łącznie z całym osprzętem) motor benzynowy albo typu diesel. Warto dodać, że wytwórcą takiego silnika jest na ogół jeden z czołowych wytwórców samochodów, jakie znamy z naszych ulic.


regały w sklepie
Dziennikarz: Forgemind ArchiMedia
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


GARDENA Pompa do brudnej wody 20000 inox
Dziennikarz: GARDENA
Na podstawie danych z: GARDENA


Należałoby zaznaczyć, że niezależnie od danego rodzaju paliwa, taki motor powinien zostać odpowiednio mocny, żeby mógł bez problemu radzić sobie z dużymi często ciężarami, jakie powinien transportować wózek widłowy. Dlatego też jako silnik do wózka widłowego używany jest bądź to motor napędzany olejem napędowym bądź silnik (wejdź tutaj) benzynowy o stosunkowo dużej pojemności. Zamiennie dostępne są także silniki elektryczne.
To ważne, ponieważ udźwig wózka widłowego mógłby wynosić nawet dziesięć ton. Tak ważną część najtaniej jest zakupić u autoryzowanego sprzedawcy, jednak można by też pozyskać go z innego źródła.
2018-06-14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.