Cynkowanie jako przebieg który ma na celu pokrycie przestrzeni przedmiotów

Cynkowanie to przebieg jaki ma na celu pokrycie nawierzchni obiektów ze stali cienką powłoką cynku w celu zabezpieczenia przed rdzą powodowaną wpływem powietrza i wody.


tu - Galess
Dziennikarz: Akuppa John Wigham
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Jest stosowane nagminnie w wielu sektorach gospodarki.


Cynkownia proponuje rozmaite typy cynkowania. W typowych warunkach stal ocynkowana jest dużo razy bardziej odporna niż niezabezpieczona. Różnica pomiędzy cynkowaniem ogniowym, a cynkowaniem galwanicznym jest znacząca. Różnią się własnościami wypływającymi z przebiegu poszczególnych procedur technologicznych - ocynk ogniowy.


technologie
Dziennikarz: Western Area Power
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


IT


obiekty cynkowane galwanicznie charakteryzują się równą, jednolitą, ale przy tym niezwykle cieniutką osłonką cynkową. Osłonka położona w sposób galwaniczny nie posiada nadlewów i zgrubień dzięki czemu wyroby ocynkowane galwanicznie wyglądają bardzo ładnie. Ocynk ogniowy powstaje poprzez zatopienie przeznaczonego do owego procesu produktu w rozgrzany do temperatury ciekłej cynk. Wynikiem takiej operacji jest stworzenie grubej warstwy cynku zarówno od zewnątrz jak i w środku produktu. Produkt cynkowany ogniowo ma nadzwyczaj dobre zabezpieczenie przeciwrdzewne. Grubość warstw nie jest stała i zależy od parametrów procesu cynkowania ogniowego, a więc zwłaszcza od temperatury kąpieli i okresu zagłębienia.


Kolejne tematy

Na czym polega prawidłowe oznaczanie produktów stalowych

Konstrukcje stalowe
Na podstawie danych z: http://www.promus.katowice.pl
Jasnym jest, że współcześnie każdy kupujący chce otrzymać jak najwyższej jakości produkt – najlepiej dodatkowo za stosunkowo niską cenę. Chęć obniżania cen przez producentów określonych produktów niejednokrotnie jednak skutkuje spadkiem jakości. Jak odnaleźć złoty środek pomiędzy jakością a ceną?
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.