Cynkowanie jako przebieg który ma na celu pokrycie przestrzeni przedmiotów

Cynkowanie to przebieg jaki ma na celu pokrycie nawierzchni obiektów ze stali cienką powłoką cynku w celu zabezpieczenia przed rdzą powodowaną wpływem powietrza i wody.



kamienie
Dziennikarz: Akuppa John Wigham
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com



Jest stosowane nagminnie w wielu sektorach gospodarki.


Cynkownia proponuje rozmaite typy cynkowania. W typowych warunkach stal ocynkowana jest dużo razy bardziej odporna niż niezabezpieczona. Różnica pomiędzy cynkowaniem ogniowym, a cynkowaniem galwanicznym jest znacząca. Różnią się własnościami wypływającymi z przebiegu poszczególnych procedur technologicznych - ocynk ogniowy.


technologie
Dziennikarz: Western Area Power
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


IT


obiekty cynkowane galwanicznie charakteryzują się równą, jednolitą, ale przy tym niezwykle cieniutką osłonką cynkową. Osłonka położona w sposób galwaniczny nie posiada nadlewów i zgrubień dzięki czemu wyroby ocynkowane galwanicznie wyglądają bardzo ładnie. Ocynk ogniowy powstaje poprzez zatopienie przeznaczonego do owego procesu produktu w rozgrzany do temperatury ciekłej cynk. Wynikiem takiej operacji jest stworzenie grubej warstwy cynku zarówno od zewnątrz jak i w środku produktu. Produkt cynkowany ogniowo ma nadzwyczaj dobre zabezpieczenie przeciwrdzewne. Grubość warstw nie jest stała i zależy od parametrów procesu cynkowania ogniowego, a więc zwłaszcza od temperatury kąpieli i okresu zagłębienia.




Mimo że koszt ocynkowania ogniowego jest trochę wyższa, to fachowcy polecają oczywiście ów wariant cynkowania ze względu na dużo wyższą odporność mechaniczną i wytrzymałość na korozję, bo przecież wyrób ma obowiązek służyć nam na długie lata bez kolejnych nakładów finansowych.
2018-08-29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.