Rzepowa taśma – do czego można ją zastosować?

Taśma rzepowa to rodzaj taśmy samoprzylepnej, stanowiącej nadzwyczaj pomocne akcesorium – tak w wielu sferach przemysłu, jak także w warunkach domowych.


Do czego może być pomocna tego typu taśma jak też jakie zastosowanie znajdziemy dla niej w naszym domu? Rzepowa taśma posiada wiele zalet.
surowiec
Dziennikarz: Moto "Club4AG" Miwa
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Jest trwała i lekka. Zapewnia solidne mocowanie, pozostając przy tym niewidoczna. Nie nastręcza żadnej konserwacji. Pozwala na wielokrotne jej użycie, otwieranie i zamykanie. Zależnie od jej przeznaczenia, osiągalne są także taśmy (zapoznaj się z ofertą taśm nierdzewnych- www.aner.com.pl/prod/tasmy-nierdzewne-weglowe) odporne na działanie niekorzystnych czynników, jak na przykład podwyższone i obniżone temperatury czy też wilgoć. Możemy je także docinać lub wielokrotnie obwijać. Taśmy rzepowe wykonywane są z przeróżnych materiałów oraz charakteryzują się różnymi zastosowanymi w nich rozwiązaniami. Ze względu na typ rzepu, wyróżnić można m.in. taśmy typu haczyk oraz pętelka, grzybek i welur, pętelka dziana. Poszczególne taśmy mają też specjalne własności, jak np. antypoślizgowość, antybakteryjność.


W większości przypadków rzepowa taśma jest metodą mocowania różnorodnych elementów. Wykorzystuje się ją również w przemyśle, w którym stanowi niedostrzegalny element mocujący wykorzystany w wielu obiektach powszedniego użytku. Powszechnie stosuje się ją także w branży motoryzacyjnej. Wykorzystywane są choćby do mocowania okładzin wewnętrznych pojazdów, tapicerki, ogarniania przewodów elektrycznych.
To jednakże ledwo nieliczne zastosowania, jakie taśma rzepowa znalazła w wielu sferach życia. Ważne by taśma pochodziła od wypróbowanego producenta. Sprawdzony producent taśm jest gwarancją udanego zakupu.
2019-04-04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.