Opony letnie oraz zimowe winien mieć każdy właściciel pojazdu

W naszym kraju w zasadzie każdy posiadacz pojazdu powinien posiadać dwa zestawy opon - na zimę oraz na lato. Jest to bardzo znaczące, ponieważ zazwyczaj w Polsce lata są upalne, tymczasem zimy surowe i śnieżne.
Jak wiadomo, kierowcom w pozostałych krajach często wystarcza jeden komplet opon, albowiem nie mają oni tak zróżnicowanej aury w poszczególnych porach roku. U nas jednak można dostrzec znaczącą różnicę w temperaturze. Dlatego też nie możemy lekceważyć sprawy posiadania opon letnich i zimowych. Kupując auto w komplecie otrzymujemy przeważnie tylko jeden rodzaj opon - drugi musimy nabyć. Niestety w Polsce w dalszym ciągu nie jest wprowadzony obowiązek wymiany opon.

Kolejne tematy

Najważniejsze części pojazdu i ich funkcje

opony
Dziennikarz: lungstruck
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Z samochodu na chwilę obecną korzysta już bardzo wiele osób, a ich liczba ciągle rośnie. Wypływa to przykładowo z faktu, że większą niż niegdyś liczbę osób stać na kupno tego typu pojazdu. Poza tym coraz więcej ludzi docenia pozytywne strony, jakie niesie za sobą posiadanie swojego auta. Jest to w pierwszej kolejności możliwość błyskawicznego niemal przemieszczania się bez uzależnienia od środków transportu publicznego.


Niemniej jednak my nie możemy bagatelizować tej kwestii, albowiem warunkuje ona bezpieczeństwo na trasie. Sporo ludzi w tym momencie zastanawia się jak kupić odpowiednie opony, by służyła nam one przez lata. W szczególności trzeba znać rozmiar opon, dzięki któremu będziemy dali rade kupić należyty model. Istotne jest, aby wiedzieć, co oznaczają poszczególne liczby oraz litery w informacji na temat rozmiaru. Pierwsza liczba to wielkość przekroju, druga to wysokość profilu, później pojawia się litera, która informuje nas o strukturze opony. W następnej kolejności pokazuje się jeszcze liczba dotycząca średnicy przytwierdzenia , a także nośności. Na samym końcu jest z kolei indeks szybkości.
opona
Dziennikarz: Jonathan Rolande
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Jeżeli wyruszamy do serwisu musimy wiedzieć jaki rozmiar opon mamy, ponieważ tylko wówczas uda nam się zakupić odpowiedni model. Decyzją jaką będziemy musieli podjąć to bezsprzecznie to, jakiego producenta wybieramy. Oczywistym jest, iż różnice cenowe będą pokaźne, o ile wyselekcjonujemy kogoś z najwyższej półki. Powinniśmy jednak pomyśleć o jakości wykonania oraz wytrzymałości. Czasem lepiej dołożyć więcej gotówki, a mieć gwarancję, iż dana rzecz posłuży nam przez długie lata - dopasuj opony do swojego auta. Jeżeli sami nie umiemy podjąć właściwiej decyzji to wówczas warto porozmawiać o tym z doradcą klienta, jaki na pewno pomoże nam w doborze.

Ciekawy wpis? Jeśli tak, kliknij tutaj - w najnowszym tekście na pewno wyszukasz coś absorbującego, więc ten odnośnik powinien okazać się dla Ciebie interesujący.

Tego typu osoby odnajdziemy w serwisach ogumienia, ponieważ z dnia na dzień mają oni styczność z tym artykułem.

Nie masz się nad czym wahać - musisz kupić drugi zestaw ogumienia. Tylko to zapewni bezpieczeństwo na drodze w czasie brzydkiej pogody.
2020-10-12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.