Przy budowie nowych biurowców czy osiedli istotne jest, żeby spełnione były wszystkie normy tyczące się bezpieczeństwa

Jeżeli wynajmujemy jakieś biuro, to na pewno jesteśmy świadomi tego, gdzie w naszych pomieszczeniach są czujniki dymu. Istotne, aby wszystkie były sprawne, ponieważ może nam to pewnego dnia uratować życie.


podłoże
Dziennikarz: Doug McCaughan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Kolejne tematy

W jaki sposób szukać zatrudnienia poza granicami naszej ojczyzny

busy polska niemcy lubelskie
Dziennikarz: Jaidi Amal
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Pracy możemy szukać na wiele metod. Ale należy je znać. Radzimy, jak do tego się wziąć oraz na co zwrócić uwagę.


Szukając pracy poza granicą, możesz naturalnie wybrać się do wyselekcjonowanego przez siebie państwa, w jakim chcemy wykonywać pracę oraz tam na miejscu zacząć poszukiwania przez przyjaciół, analizując anonse w regionalnej prasie jak też na portalach internetowych.


Pożary zdarzają się dość regularnie.

Jeśli sądzisz, że ten artykuł jest warty polecenia, to kliknij także ten odnośnik - równie interesujące materiały znajdziesz w najświeższej ofercie (http://www.lrg-lodz.pl/)!

Słyszymy o takowych niekiedy w telewizji, ale stale wydaje się nam, że nas to nigdy nie spotka. Jednak mądre porzekadło głosi, że przezorny zawsze ubezpieczony i to jest najmądrzejsze podejście do tej kwestii. Z płomieniami nie ma żartów. Nie chodzi nawet o sam płomień. Najniebezpieczniejszy jest dym. Znaczny odsetek zgonów w czasie pożaru nie wynika ze spalenia, ale z zaczadzenia. Najnormalniej w świecie ludzie nie mieli czym oddychać. Z tego powodu systemy oddymiające wydają się być bardzo ważne i są także wymagane przez nasze prawo. Zazwyczaj w chwili rozpoczęcia się pożaru, samoczynny system otwiera otwory oddymiające w murach lub dachu budynku. To daje możliwość uwolnienia trującego dymu oraz gazu. Przez inne otwory jest w tym samym czasie wtłaczane do środka powietrze. Chodzi rzecz jasna o prędkie oczyszczenie powietrza wewnątrz pomieszczenia. Oczywiście oddymianie (jeszcze więcej) nie gwarantuje, że podczas pożaru wszyscy są bezpieczni, ale jest już sporą pomocą dla ludzi uwięzionych w pomieszczeniach.


System oddymiania jest dość skomplikowany, wobec czego muszą go montować fachowe spółki, które na co dzień zajmują się podobnymi rzeczami. Poza tym, powinny one być w ciągłym kontakcie z konsultantem do spraw przeciwpożarowych.
2019-04-26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.