Jaki element dołącza do swego towaru producent soli drogowej i z jakiego powodu nie jest ta sól przeznaczona do spożycia?

Czy wiesz, dlaczego w Polsce od kilkuset wiosen funkcjonuje przysłowie, iż trzeba za coś słono uiścić zapłatę? Etymologia takiego określenia pochodzi od bardzo znacznej niegdyś stawki za sól.
Dzisiaj kg soli stołowej kosztuje niecałą złotówkę, wszakże w przeszłości za tonę tego surowca można było kupić nawet calutką wioskę.


zagrożenia
Dziennikarz: Special IG for Afghanistan Reconstruction
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


W obecnych dniach natomiast szczególną sól np. peklowa drogową, jaka odróżnia się od soli spożywczej swym składem chemicznym (przede wszystkim idzie o siarczan sodu) sypie się w zimie na trasy i chodniki. Przeto też każdy producent soli drogowej rozumie, że sezon na proponowaną poprzez niego sól nadchodzi razem z nastaniem zimy. A dlaczego producent soli drogowej dodaje do niej wspomniany siarczan sodu? Gdyż dzięki odmiennemu składowi chemicznemu sól spożywcza przeznaczona na drogi ma ponadto większe cechy wchłaniania wody za co odpowiada w dużej mierze akurat siarczan sodu. Pozostałymi słowami producent soli drogowej uzupełnia poniekąd sól po to, żeby miała nieco większe cechy do roztapiania śniegu.


rolnik
Dziennikarz: Joy Brown
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Ostatnio w Polsce wybuchła tak zwana afera solna. Chodziło o to, iż sól drogową odnaleziono w oferowanej w marketach spożywczych wędlinie. Czy też odpowiedzialny za taki bieg wydarzeń był producent soli drogowej? naturalnie, że nie, ponieważ to nie on wytwarza wędliny. Czy producent soli drogowej troszczy się o to, żeby sprzedawany poprzez niego produkt był zdatny do jedzenia? Cóż, niekoniecznie.
Sól na drogi to nie sól spożywcza, zawiera niektóre szkodliwe dla dobrej kondycji elementy, jakie mogłyby powodować podrażnienie układu trawiennego lub bóle głowy.
2018-02-07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.