Jak są wykorzystywane nowoczesne ciągniki we współczesnym rolnictwie, czym różnią się one od swoich poprzedników

U wielu ludzi użytkowanie urządzeń i maszyn ogranicza się do tego, co mają w mieszkaniu, to znaczy pralek, kuchenek czy mikserów. Zapewne korzystają także z samochodu, niektórzy mogą jeszcze mieć w domu wiertarkę i z niej robią co jakiś czas użytek. Lecz ci, którzy mieli styczność albo pracują na gospodarstwie, każdego dnia pracują ze znacznie większą liczbą różnych urządzeń i sprzętów, czasami dość dużych i skomplikowanych. Podstawową maszyną, którą posiada chyba każdy z rolników, jest traktor.
sprawdzone informacje
Dziennikarz: Kathy Zinn
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeszcze kilkanaście lat temu nie byłó wielkiego wyboru, na polach spotykało się zaledwie parę ich rodzajów, które się różniły przede wszystkim możliwościami oraz mocą. Generalnie rolnicy kupowali ciągniki przede wszystkim ze względu na to, jak dużo mieli pola do obrobienia. Jeżeli ktoś miał raptem parę hektarów, to całkowicie nieopłacalne dla niego było kupowanie wielkiego pojazdu, jednak jeżeli tych hektarów było dwieście, to niekiedy i dwie wielkie maszyny (zobacz również budowa stanowisk kontrolnych wrocław) nie w każdym przypadku starczały, aby dać sobie radę ze wszystkimi pracami.


Kolejne tematy

Pojemniki na benzynę na co dzień – gdzie wyszukamy zbiorniki olejowe różnego rodzaju? W jakim celu będą one wykorzystywane?

klapy dymowe
Dziennikarz: Lena LeRay
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
zbiornik na olej jest obowiązkowym składnikiem niemalże jakiejkolwiek poważniejszej maszyny. Będą w niego wyposażone nie tylko samochody osobowe czy dostawcze, lecz także wszelkiego typu autobusy i zarówno dalej.


Dziś sytuacja zupełnie inaczej wygląda. Współczesna technika pojawiła się również w rolnictwie, i obecne ciągniki absolutnie nie przypominają tego, co kiedyś było. Normą jest resorowana, komfortowa kabina z klimatyzacją, wygodne sterowanie funkcjami przy pomocy komputera czy porządny sprzęt nagłośnieniowy. Znacznie
rolnik
Dziennikarz: Michael Coghlan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
powiększyły się także możliwości ciągników, obecnie wykonuje się je w uniwersalny sposób, z możliwością podpięcia dodatkowych elementów, takich jak na przykład łyżka skarpowa.

Dzięki temu traktory wykorzystuje się w różnych zastosowaniach, standardowo pracują one na polach, ale w razie potrzeby nie ma problemu, żeby po dołożeniu takiej łyżki użyć ich jako niewielkiej koparki. W dużym stopniu zwiększyły się także możliwości serwisowe, części zamienne do maszyn rolniczych, w tym również ciągników można bez problemów dostać i nie powinno z nimi być żadnego problemu - czytaj więcej.

Ciekawią Cię przeróżnego rodzaju inne wiadomości (http://fmk.pl/piora-slimakow/)? Jeśli tak, to wejdź na naszą stronę i zweryfikuj, co dla Ciebie opracowaliśmy. Będziesz usatysfakcjonowany.

Producenci proponują w wielu przypadkach rozbudowaną sieć punktów serwisowych, więc w przypadku jakiejś usterki najczęściej problem daje się szybko i sprawnie rozwiązać.
2019-05-14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.