Ochrona środowisko w przemyśle samochodów, czyli czy samochody na energię elektryczną wyprą te tradycyjne?

Wszyscy na pewno zauważyli, że ekologia wkradła się do każdej dziedziny działalności ludzkiej. Mamy już absolutnie nietestowane na zwierzętach leki i wyroby kosmetyczne, zakazy i nakazy w branży hodowania trzody chlewnej i kurczaków, a także powiększającą się, z każdym dniem, armię wegan. Przyszła więc pora na zmiany w przemyśle, najbardziej dewastującym ekosystem, czyli dziale samochodowym, i paliwowym.

Każdy z nas miał okazję usłyszeć o samochodach jeżdżących na napęd (https://arapneumatik.pl/k-42-napedy-liniowe-silowniki-elektryczne-parker-origa) elektryczny i wykorzystujących prąd do wszystkich innych części, od radia, poprzez instalacje oświetleniowe, aż po części silnika. Jednak ostatnio na rynku pokazały się pojazdy zasilane pierwiastkiem wodoru, wodą, a również gazem ziemnym. Badania dokładnie pokazują, że takie pojazdy, pomimo tego, że nie mogą rozwinąć dużej prędkości kilometrów na godzinę, są mniej toksyczne dla matki natury i dla ludzi, tych którzy tymi spalinami oddychają. Prawdą jest jednak, iż auta na napęd - http://www.afg.poznan.pl/oferta/napedy-elektryczne/19/bs-naped-ramieniowy-do-drzwi-24vdc - elektryczny nie sprawdzą, jeśli lubimy jeździć na długich trasach, ponieważ osiągalna przez nie prędkość stanowczo nie nadaje się na jeżdżeniu drogami ekspresowymi.

światła led do samochodu
Po pierwsze średniej długości trasa zajęłaby kilkakrotnie razy więcej, a co więcej mogłoby to być niebezpieczne innych użytkowników jezdni. Wszystko wskazuje więc na to, że samochody troszczące się o środowisko nadają się jedynie do podróżowania po drogach miejskich. Ze względu na mały rozmiar będą one również ułatwiać problematyczne w ogromnych metropoliach, odnalezienie miejsca parkingowego. Dobrą stroną małej prędkości i rozmiarów jest też to, że na niektóre rodzaje samochodów ekologicznych nie musimy mieć prawa jazdy, co pozwala na naukę osób nie przyzwyczajonych do kierowania. Jeśli mówimy natomiast o innych częściach auta, takich jak dla przykładu instalacje oświetleniowe, to funkcjonują one prawie identycznie, jak w tych zasilanych tradycyjnym paliwem.


Kolejne tematy

Ekologia w sektorze samochodów, czyli czy pojazdy na energię elektryczną wyprą te benzynowe?

Wszyscy na pewno zauważyli, że ekologia jest częścią każdej dziedziny działalności człowieka. Mamy już całkowicie nietestowane na zwierzętach leki i wyroby kosmetyczne, zakazy i nakazy w branży hodowli trzody chlewnej i kurczaków, a także powiększającą się, z każdym dniem, armię wegetarian. Przyszedł więc czas na reformy w przemyśle, najbardziej niszczącym środowisko, czyli dziale samochodowym, i paliwowym.

Widać więc, iż szybko rozwijający się przemysł paliwowy umożliwia nam ochrony ekosystemu, bez jednoczesnego odrzucania komfortowych rozwiązań i nowinek technicznych. Jeśli jesteśmy więc w momencie życia, kiedy dłuższe wyprawy to dla nas prawdziwa rzadkość, być może warto pomyśleć o wyborze samochodu ekologicznego, który nie będzie zatruwał środowiska, a z pewnością będzie to coś co docenią nasze płuca uwolnione od toksycznych spalin (więcej o napędzie elektrycznym).
2018-08-29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.