Jakiego rodzaju brąz używany jest do produkcji tulei z brązu?

Brązowe tuleje są częściami, które moglibyśmy napotkać w wielu przedmiotach, jakie stosujemy w domu. Brąz jest także stosowany do wyrobu mnóstwa części będących częściami mnóstwa większych sprzętów używanych np.


na placu budowy.


Kolejne tematy

W jakiej odpłatności najem podnośników koszowych Wrocław nam proponuje?

blacha
Dziennikarz: Ulrich Vismann
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Czasami będzie tak, że na wysokościach działamy calutki czas, lecz są też sytuacje, w których tego rodzaju prace wykonujemy tylko czasami, a co się z tym wiąże, nie opłaci nam się nabywać sprzętu, który tego typu przedsięwzięcia ma szansę nam usprawnić.


Tuleje z brązu robione mogą być z brązu o symbolu B101. Jest to brąz cynowo-fosforowy, jaki posiada dużą wytrzymałość na rdzę. Dzięki fosforowi posiada również dużą wytrzymałość na starcie i może wykazywać poza tym odporność na ogromne obciążenia mechaniczne. Brąz tego typu znajduje zastosowanie w częściach maszyn silnie obciążonych oraz częściach łożysk narażonych na rdzę. Zazwyczaj tulejki brązowe wykonane są z taśmy brązowej z kieszeniami smarnymi w kształcie rombu. Tego typu tuleje są przeznaczone do pracy w ciężkich uwarunkowaniach. Przenoszą one olbrzymie obciążenia oraz mają wysoką wytrzymałość na ścieranie. Działać mogłyby w temperaturze -100 - +200 stopni Celsjusza. Również pracują w ruchu wahadłowym albo obrotowym. Tego typu tuleja (zobacz tuleje brązowe) stosowana jest zazwyczaj w konstrukcyjnych maszynach albo zwrotnicach.


tuleje z brązu
Dziennikarz: dylanspangler
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Tuleje brązowe wykonywane są metodą odlewnictwa odśrodkowego, jaka gwarantuje odpowiednią strukturę odlewów.

Sprawdź, czy spodoba Ci się proponowana oferta. Zapewniamy produkty dopasowane do osobistych potrzeb. Nie wahaj się i dowiedz się, jak pracujemy.

Również stosowana jest metoda grawitacyjna w formach piaskowych. Tego typu tuleje są używane na ślimacznice, panewki oraz różne części sprzętów oraz maszyn. Kupując tulejki brązowe w specjalnej firmie, nie należy martwić się o jakość towarów, gdyż są one najwyższej jakości.


Tworząc tulejki z brązu spółka wykorzystuje technikę odśrodkową. W ten sposób otrzymuje się tulejki odznaczające się najwyższą jakością. Struktura ich jest drobnoziarnista i bardziej jednolita.
2019-07-11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.