Z jakiego powodu należy stosować specjalistyczne oleje do maszyn rolniczych?

Maszyny rolnicze używane są w specyficznych warunkach, wystawione na duże ilości kurzu, skrajnie wysokie temperatury oraz znaczne obciążenie. Zimą z kolei stoją biernie, narażone na działanie ujemnych temperatur oraz korozję. Fachowy osprzęt rolniczy można chronić, używając specjalnych olejów oraz smarów.
maszyny rolnicze
Dziennikarz: Airwolfhound
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Na rynku dostępne są różne oleje do maszyn rolniczych. Trzeba dowiedzieć się, jakie jest zastosowanie wybranego środka. Wyróżniamy oleje hydrauliczne, przekładniowe oraz oleje smarujące silniki spalinowe. Wszystkie one spełniają jasno skonkretyzowane role i muszą posiadać pewne cechy.

Zobacz ten ciekawy artykuł i odkryj więcej (http://www.pojemniki-metalowe.sklep.pl/). Zapewne nie pożałujesz. Nie zwlekaj ani chwili! Zrób to w tym momencie!

A zatem: oleje smarujące silniki mają łagodzić tarcie, a także obniżać temperaturę elementów silnika, chroniąc je przed przegrzaniem.

Kolejne tematy

Najważniejsze części pojazdu i ich funkcje

opony
Dziennikarz: lungstruck
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Z samochodu na chwilę obecną korzysta już bardzo wiele osób, a ich liczba ciągle rośnie. Wypływa to przykładowo z faktu, że większą niż niegdyś liczbę osób stać na kupno tego typu pojazdu. Poza tym coraz więcej ludzi docenia pozytywne strony, jakie niesie za sobą posiadanie swojego auta. Jest to w pierwszej kolejności możliwość błyskawicznego niemal przemieszczania się bez uzależnienia od środków transportu publicznego.


Dodatkowo powinny zabezpieczać silnik przed rdzą. Oleje przekładniowe muszą charakteryzować się umiejętnością przenoszenia obciążeń, a oleje hydrauliczne mają za zadanie zapewnić odpowiednią pracę pompy i zapobiegać możliwym stratom ciśnienia oraz energii. Dzięki dobrze dobranemu olejowi, system hydrauliczny będzie w 100% bezawaryjny i bezpieczny we wszystkich warunkach, także przy największym obciążeniu.


Oleje do maszyn rolniczych charakteryzują się ponadprzeciętną lepkością. Ponadto nie pienią się i są odporne na działanie wyjątkowo wysokich i bardzo niskich temperatur. Oleje te zwykle są mineralne, czasem bywają syntetyczne. Uzupełnia się je o
maszyny rolnicze
Dziennikarz: Official USS Theodore Roosevelt (CVN 71) Page
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
dodatki zapobiegające korozji, zużywaniu się części i utlenianiu. Wybierać można spośród olejów sezonowych na lato lub zimę, jednak coraz powszechniej stosuje się substancje wielosezonowe. Na rynku można też coraz łatwiej znaleźć tzw. oleje wielozadaniowe , pełniące wiele ról jednocześnie i stanowiące całościową ochronę urządzeń.

Bez względu jednak na to, jakiego rodzaju olej nabędziemy, trzeba pamiętać o tym, iż musi on być olejem wysokiej jakości. Trzeba również regularnie wymieniać oleje, po to, aby nie utraciły swoich parametrów i aby odpowiednio mogły osłaniać sprzęt przed szybszym zużyciem i powstawaniem wad. Zakup nawet lepszego i droższego oleju jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż reperacja maszyny, czy nawet jej wymiana na inną. Pamiętajmy, że maszyny rolnicze są obowiązkowe w pracy na polu i każda godzina bez dostępnego oprzyrządowania skończyć się może ogromnymi stratami.
2020-08-12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.