Zastosowanie lasera w produkcji, czyli estetyczne cięcie kawałków blach

Wycinanie blach stalowych metodą laserową to jeden z innowacyjnych procesów wykrajania, który na trwale zadamawia się w kolejnych liniach produkcyjnych i zakładach. Na drugi plan schodzą gabaryty stalowych blach, przeznaczane do fabrycznego cięcia.
materiał do cięcia
Dziennikarz: CARLISLE HVAC
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Użytkowanie lasera do cięć blach w sektorze przemysłowym zrewolucjonizowało ten proces. Duża precyzja mechanizmu emitującego promienie lasera i dość małe od planu, (dokładność w setnych częściach milimetra) sprawiają, że wycinanie metodą laserową zapewnia szybkie i łatwe uzyskanie oczekiwanego kształtu blachy. Co równie ważne - dokładność cięcia idzie w parze z jakością wykrojonego kawałka blachy. Przeważnie nie potrzebne są dodatkowe, pracochłonne obróbki metodą skrawania. W dłuższej perspektywie ten sposób pozwala oszczędzić czas potrzebny na wykonanie cięcia, ale i koszty. Na korzyść działają również możliwości nieograniczonych modulacji kształtów. Technika lasera obecna jest dalej przy późniejszej obróbce blach - bez problemu możemy dodawać elementy pomocne takie jak wpusty, otwory technologiczne. Laser nie ogranicza też grawerowania.

Czy uważasz, że jest potrzeba dodatkowego sprawdzenia umieszczonych w tym artykule danych? Jeśli tak, to kliknij tutaj oraz zweryfikuj witrynę (https://www.ambro.pl/przewoz-aut-osobowych-z-belgii).

Osiągniemy więc zamierzony cel bez dużych nakładów na skomplikowane oprzyrządowanie, które musielibyśmy posiadać bez sprzętu tnącego wiązkami laserowymi.


Kolejne tematy

Cięcie blach plazmą - doskonała jakość urządzeń oraz odpowiednie grubości blach zapewniające oczekiwane efekty

blacha trudnościeralna
Dziennikarz: STAL-HURT
Na podstawie danych z: www.stal-hurt.com
Dzięki zaawansowanym technologiom możliwe jest precyzyjne cięcie blach z zachowaniem idealnej powtarzalności. Niewątpliwie najpopularniejszą metodą na wycinanie elementów z blachy jest wykorzystanie wąskostrumieniowych agregatów plazmowych, za sprawą których możemy zapewnić sobie precyzyjne cięcie a także wysoką jakość. W przypadku cięcia blach niezwykłą rolę pełni ich grubość, która w przypadku stalowych elementów ciętych plazmą nie może przekraczać 40 mm.

stalowe elementy
Dziennikarz: Bazar del Bizzarro
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Pod wycinkę laserem pójdą dowolne rodzaje krojonej stali (te o wysokiej wytrzymałości jak Hardox czy Domex - najlepsza stal jak i stal miękka). Fachowcy zapewniają, że odrębne właściwości poszczególnych blach pod cięcia nie przeszkodzą w osiąganiu oczekiwanych efektów tą samą metodą wycinania. Każdy rodzaj stali Domex, zarówno bardzo wytrzymałych jak i miękkich, nadają się idealnie do cięcia wiązkami lasera.
Inną metodą wycinania blachy jest metoda strumienia wodnego. Materią tnącą są w tym przypadku nie promienie lasera, a skoncentrowany i naprężony pod ciśnieniem strumień cieczy oraz materiał ścierny. W odróżnieniu od cięcia techniką lasera, proces skrawania cieczą nie odbywa się przy emisji wysokiego ciepła. Pod cięcie metodą strumieniową poddaje się też znacznie większą część materiałów. Poza blachami stalowymi zastosujemy tą metodę przy wycinaniu tworzywa sztucznego, betonu, ale też tektury, drewna czy gumy.

Czy myślisz, że istnieje potrzeba dodatkowego sprawdzenia umieszczonych w tym tekście informacji? Jeśli tak, to kliknij tutaj oraz zweryfikuj witrynę (http://www.arapneumatik.pl/k-12-przepustnice-klapowe-klapy-armatury-przemyslowej).

Idealnie sprawdza się przy produkcji jednostkowej, czy małych serii.
2021-10-16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.