Jakiego rodzaju są wymogi odnośnie przedsiębiorców z branży transportowej?

Jeśli szukamy ciekawego pomysłu na prowadzenie swej działalności, moglibyśmy wziąć pod uwagę taką branżę, jaka chyba szybko nie upadnie. Chodzi tutaj o transport drogowy ludzi.


Tego typu przewozy robi się za pomocą autobusów o pojemności od 7 do 9 osób, czyli mikrobusami, albo pojazdami osobowymi.


przewozy osób
Dziennikarz: www.future-toys.pl


Kolejne tematy

Wiele zakładów proponuje nam świetne narzędzia

narzędzia
Dziennikarz: Didriks
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wybierając narzędzia, które powinny spowodować, że nasza praca będzie lżejsza, ale także oraz pójdzie sprawniej, bez wątpienia powinniśmy się skupiać na tych, które proponują nam najlepsze firmy, znane w całym kraju. Wówczas będziemy mieli świadomość naprawdę świetnej jakości, dzięki której będziemy mieli szansę być pewni, iż wszystko wyjdzie po naszej myśli oraz będziemy w stanie zrobić nawet największą ilość zadań.


Tego typu działalność, jaka polega na przewozie osób jest działalnością regulowana co oznacza, że do wykonywania usługi tego typu jak przewozy osób, potrzebne są właściwe licencje i zezwolenia. Ponadto osoby, które będą zarządzać tego typu spółką, nie mogą skazane być za wykroczenia celowe, czyli skarbowe, karne przeciw bezpieczeństwu w komunikacji czy mieniu. Taki biznesmen nie może również posiadać zakazu prowadzenia żadnej działalności gospodarczej, jaka działa w zakresie Transportu Drogowego.


Właściciel takiej firmy transportowej działający w zakresie transportu ludzi powinien także mieć swą centralę, musi mieć właściwy certyfikat kompetencji zawodowych, zdolność finansową, która zapewnia podjęcie działalności gospodarczej i zezwolenie na wykonywanie zawodu drogowego przewoźnika. Poza tym osoba, która zakłada firmę z zakresu przewozu ludzi, może zostać zobligowana do uzyskania wspólnotowej licencji albo koncesji na wykonywanie transportu w zakresie przewozu ludzi samochodem osobowym. Kwestie dotyczące kursów, kwalifikacji zawodowych są regulowane przez Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dn.

Czy wiesz, że znajdujące się tu przydatne wpisy (http://www.ambro.pl/), mogłyby okazać się bardzo dla Ciebie pomocne? Dotyczą one tematyki, która Cię teraz zaciekawiła.

1 kwietnia 2010 r.


Co najmniej jedna z osób, które zarządzają podmiotem albo osoba, która odpowiada za transport drogowy, musi wykazać się posiadanym certyfikatem zawodowych kompetencji. dokument ten musi potwierdzać posiadanie kompetencji oraz stosownej wiedzy niezbędnej do prowadzenia działalności w zakresie transportu ludzi.
2022-05-19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.