Jakie drzwi automatyczne wyselekcjonować?

Obecnie trudno wyimaginować sobie ośrodki komercyjne, hotele, terminale lotnicze albo szpitale bez automatycznych drzwi, znacznie usprawniających komunikację oraz nie będących ograniczeniem dla osób nie w pełni sprawnych.


Klasyczne drzwi posiadające klamkę oraz otwierane przez wchodzącą osobę, są wykorzystywane już wyłącznie w niewielkich lokalach.


W lokalizacjach, gdzie w przeciągu minuty może wchodzić czy też wychodzić parędziesiąt ludzi, współczesna architektura wymusza używanie systemów drzwi automatycznych. Istotne jest przy tym, by spełniały one stosowne wymagania nie wyłącznie w obrębie przepustowości, stylistyki czy funkcjonalności, ale przede wszystkim zapewniały pełne bezpieczeństwo eksploatatorom owych obiektów oraz gwarantowały bezzwłoczną ewakuację w wypadku zagrożenia.


napędy drzwiowe
Na podstawie danych z: http://sxc.hu/


Podstawę takich drzwi tworzą teowniki, w większości wypadków aluminiowe, z uwagi na wagę oraz możność prostego dopasowania konstrukcji do zabudowy. To właśnie na nich przymocowane zostają ruchome szklane drzwi, aczkolwiek mogą być to też ramy drewniane. Istnieją również systemy automatycznych drzwi zrobione całkowicie ze szkła. Najważniejszą częścią systemu są przyrządy do automatycznego otwierania oraz zamykania drzwi, montowane w nośnej belce powyżej drzwiami. Mieści się w niej kompletny napędowy mechanizm, komputer sterujący silnikiem, alarmem (alarmy do skuterów) a także nadzorujący doładowywanie akumulatorów. W wypadku niezauważalnych systemów napędowych cała automatyka zainstalowana zostaje w podłodze.


Kolejne tematy

Praktyczne elementy wykończeniowe dostosowane do domu

okna dzierżoniów
Dziennikarz: Team Massachusetts 4D Home
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W trosce o idealną prezencję danej nieruchomości warto zapewnić jej jak najciekawsze elementy wykończeniowe w formie okien i drzwi. Nie sposób nie zgodzić się z tezą, że współcześnie możemy liczyć na naprawdę sporo niezwykłych rozwiązań, obok których nie sposób przejść obojętnie.


Nie są dostrzegalne napędy drzwiowe. Tego rodzaju podejścia świetnie nadają się tam, gdzie ogromną rolę odgrywają estetyczne aspekty lub tam gdzie użycie napędu poprawia komfort użytkowania tego typu drzwi.
2023-06-21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.