Jakiego rodzaju są silniki do wózków jezdnych i na co zwracać uwagę przy ich kupowaniu?

W czasach ujednolicenia, nawet zupełnie odmienne wydawałoby się pojazdy, mogą posiadać wiele wspólnych podzespołów. Dla przykładu znane z hal magazynowych albo hal montażowych wózki widłowe mają często wiele części pochodzących z typowych aut.




JEDYNKA® do drewna i metalu
Dziennikarz: Publink
Na podstawie danych z: Publink


Jest tak z tego powodu, że często producentami wózków jezdnych są znane wszystkim koncerny samochodowe. Dla przykładu jeśli kupujemy wyprodukowany w Japonii samochód, to najprawdopodobniej Silnik do wózka także prawdopodobnie wywodzi się od modelu, który jeździ po naszych szosach. Należałoby tutaj dodać, że w przypadku tego typu silników również istnieje rozdział na silniki benzynowe, wysokoprężne czy także elektryczne. Naturalnie jeśli chcemy nabyć używany wózek (Linde - wózki paletowe) jezdny, musimy zwrócić uwagę na jego historię, liczbę motogodzin, stopień zużycia wideł i ogumienia, przeszłość serwisową oraz stan poszczególnych układów hydraulicznych.


Podobnie jak w wypadku samochodów osobowych, tu również pojazd mógłby być pozornie w doskonałym stanie, ponieważ dotychczasowy właściciel mógł wymienić najważniejsze części eksploatacyjne, olej, czy też lewarki lub nakładki na pedały. Sam silnik do wózka również mógł być poddany remontowi, więc być może nie jest w najgorszym stanie technicznym. Naturalnie zdecydowanie lepiej będzie dobrać pojazd w średnim stanie, jeżeli chodzi o wygląd, ale za to z pełną dokumentacją. Jeżeli konkretny pojazd nie jest jeszcze szczególnie stary, może będzie jeszcze posiadał gwarancję.




Przy zakupie ważny jest też profesjonalny serwis. Jeśli zdecydujemy się na pojazd uznanego wytwórcy, to unikniemy potencjalnych kłopotów przy przeprowadzaniu remontu.
2022-01-29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.