Wśród kuchennych sprzętów ważna jest lodówka oraz kuchenka, jednak istotny jest też okap

Meblując kuchnię, mało kto duma o okapie kuchennym. A to znaczny błąd. Chociażby dlatego, że łapie on nadmierną parę i zapachy z naszych potraw.
Kolejne tematy

Wszystkie urządzenia, których używamy charakteryzuje określona trwałość

regał na dokumenty biurowe
Dziennikarz: Erich Ferdinand
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Odkurzacz, automat, suszarka do włosów , blender - wszystko działa bez zarzutu, lecz nie wiecznie. Co jest jedną z najczęstszych przyczyn ich usterek?


Przede wszystkim silnik. Niekiedy okazuje się to winą naszej niewłaściwej obsługi - eksploatujemy sprzęt w większym stopniu niż przewidział to wytwórca.


Osoby, które podczas meblowania kuchni zrezygnowały z okapu, po jakimś czasie tego żałowały. Powód wycofania się zwykle jest identyczny — urządzenie jest wielkie, zajmuje mnóstwo miejsca i nie współgra z wystrojem pomieszczenia. Jednak okap jest niezwykle potrzebny. To, że łapie parę z gotujących się potraw, sprawia, że w kuchni nigdy nie pojawi się zagrożenie grzyba na murach. Ponadto, wyłapuje także zapachy, co jest bardzo istotne w tych mieszkaniach, w których kuchnia jest otwarta na pokój dzienny albo dosłownie jest w salonie. Dla tych, którym nie podobają się tradycyjne oraz spore okapy, można zaoferować nowość — okap teleskopowy. Inaczej nazywany jest także okapem szufladowym. Ta druga nazwa jest w stanie nam podszepnąć, że mowa o okapie, który jest bardzo płaski i umieszczany jest pod górną szafką. Tym samy nie blokuje miejsca i jest prawie mało widoczny. W momencie, kiedy jest potrzebny, po prostu go wysuwamy i wówczas się uruchamia. Po zakończonym pichceniu zasuwamy go na powrót. Wysuwana listwa podokienna (łącze) może być zrobiona z tego samego materiału co meble kuchenne i tym bardziej nie będzie się rzucać w oczy.


Jest to zatem fantastyczne wyjście dla ludzi, którzy nie mieli zamiaru zdecydować się na okap z powodu jego wyglądu. Obecnie więc możemy powiązać pożyteczne z elegancką aranżacją wnętrza kuchni.
2018-10-27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.