Anodowanie jest fantastyczną metodą na chronienie powierzchni wykonanych z metalu przed rdzewieniem

Możliwe, że nigdy nie spotkaliśmy się ze słowem anodowanie. Jednak z produktami, które przeszły ten sposób obróbki, mamy do czynienia na co dzień.


kraj


Salon z kominkiem
Dziennikarz: TNS Sofres
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


ziarna pszenżyta przesypujące się przez dłonie młynarza
Dziennikarz: Olearys
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Anodowanie to alternatywna i mniej kosztowna opcja malowania proszkowego. Polega to na utworzeniu na powierzchni wybranego metalu powłoki tlenku, która będzie chroniła go przed wszelakimi działaniami atmosferycznymi oraz chemikaliów. Proces anodowania możemy też nazwać procesem elektrolizy.

Skoro prezentowana kwestia Cię intryguje i musisz ją zbadać głębiej, więcej przeczytasz tu (https://www.arapneumatik.pl/k-184-przemienniki-czestotliwosci-falowniki-parker) - to trochę odmienny punkt widzenia na tę tematykę.

To dwie równie często pojawiające się nazwy na określenie tego samego zjawiska. Plusem anodowania jest na pewno to, że warstwa dokładnie przylega do metalu oraz można ją malować na wybrany odcień. Tak naprawdę faktura ochronna składa się z dwóch warstw. Wewnętrzna jest niezwykle twarda i odpowiadać będzie za ochronę metalu, a ta na zewnątrz jest porowata i z tego powodu łatwo się ją pokrywa farbą. Barwnik będzie do niej bezpośrednio przylegał i nie będzie odpryskiwał. Lakier wszakże również jest warstwą chroniącą. Wyróżnia się trzy klasy anodowania. Pierwsza jest najlepsza, gdyż warstwa ochronna będzie wówczas gruba — będzie miała 0,7 milsa. Istnieją jeszcze druga i trzecia klasa, które według kolejności posiadają 0,4 milsa oraz 0,1 milsa grubości. Metal (zobacz peszele metalowe) pokryty powłoką pierwszej klasy jest odporny na rdzewienie nawet |0 lat.


Kolejne tematy

Naczynie przeponowe będzie potrzebne przy instalacjach grzewczych

naczynie przeponowe
Dziennikarz: AWBUD Wyroby Betonowe
Na podstawie danych z: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/nostalit_piaskowy02.jpg
Gdy chcemy, by nasza instalacja grzewcza właściwie pracowała, to powinniśmy wykonać wszystko, aby nie przychodziło w niej, do niekontrolowanego wzrostu ciśnienia. Dlatego powinniśmy się upewniać, że pojawiają się w niej wszelkie konieczne części.


Anodowanie stosuje się w licznych sektorach przemysłu: dla przykładu w budownictwie, lotnictwie i przy produkcji ram okiennych. Jeśli interesuje nas anodowanie Śląsk jest regionem, gdzie bez trudności znajdziemy przedsiębiorstwa, które biorą zlecenia na takiego typu prace.
2020-05-01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.