Supernowoczesna inżynieria w służbie farmacji - w jaki sposób najróżniejsze maszyny opakowują medykamenty, zanim te zostaną zawiezione do aptek

Niełatwo byłoby obecnie wyobrazić sobie fabrykę leków, w której tabletki pakowano by ręcznie. Opisana polityka byłaby zupełnie nieopłacalna - nie dosyć, że koszty produkcji w znacznym stopniu by wzrosły, to jeszcze liczba produkowanych specyfików byłaby niepokaźna. Dlatego szefowie tych niedużych i tych olbrzymich zakładów farmaceutycznych są zmuszeni zainwestować w profesjonalne maszyny pakujące.


pakowanie
Dziennikarz: Benjamin Moore Sp. z o.o.
Na podstawie danych z: http://benjaminmoore.pl/
Czynność pakowania zazwyczaj łączymy z ładowaniem określonych towarów do tekturowych pudeł bądź z umieszczaniem prezentu w kolorowej torebce. I nawet gdy chociażby przez chwilę pomyślimy o pakowaniu preparatów leczniczych, to koncentrujemy się nade wszystko na mniej bądź bardziej kolorowych papierowych czy plastikowych pudełkach. Zupełnie nie pamiętamy o tym, że zawartość kapsułek albo saszetek musi również być starannie zapakowana i ponadto dokładnie odmierzona - w zakładach produkujących farmaceutyki wszystko musi być wyliczone z iście aptekarską dokładnością - przeczytaj tutaj.

Niektóre specyfiki przyjmujemy w postaci płynnych kapsułek i zupełnie nie myślimy, że każda z nich musiała być stworzona przez profesjonalną maszynę zwaną kapsularką. W pomieszczeniach produkcyjnych można szybko dostrzec także i inne urządzenia. Kiedy jedne maszyny (podziemne maszyny górnicze) nalewają syropy do przyciemnianych buteleczek, to drugie tłoczą bladożółte kremy do aluminiowych tub. Właściwie każda maszyna do pakowania bywa tutaj ważniejsza od człowieka, ponieważ żaden robotnik nie byłby w stanie pracować w szybkim tempie z tak wielką dokładnością.


pakowanie maszynowe
Jeśli zawartość leku znalazła się w żelatynowej osłonce, to tak przygotowane kapsułki mogą zostać zapakowane do plastikowych albo szklanych pojemniczków. Jeśli tabletki mają trafić do niewielkich buteleczek, to maszyna zwana liczarką w automatyczny sposób odmierza podaną liczbę sztuk. Następnie maszyna do pakowania zakleja po paręnaście bądź kilkadziesiąt kolorowych pudełeczek w papierowe opakowania, by lekarstwa mogły bezpiecznie mogły trafić do punktów aptecznych. Właściciele przedsiębiorstw produkujących leki stawiają nade wszystko na niezawodność oraz cenę urządzeń pakujących, choć dla wielu istotne są też i określone parametry - maszyna do pakowania jest niezbędna w przemyśle. Z pewnością każdy przedsiębiorca zainteresuje się najnowocześniejszymi maszynami, nawet jeśli kosztują one majątek - przecież ogólna orientacja w nowinkach technologicznych również bywa potrzebna.
2021-04-30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.