Od kartki po skomplikowane konstrukcje, czyli słów kilka o świetlanej przyszłości druku przestrzennego

Postęp naukowy to ciąg, który w niewyobrażalny sposób zmienia nasze życie. Współczesnym społeczeństwom pozwala rozwikłać trudności, które dla kilkunastu pokoleń wydawały się nie do rozwikłania. Nie ma ani grama przesady w tezie, że odkrycia technologiczne odmieniły współczesność. Porównanie jakości życia społeczeństw żyjących na przestrzeni ostatnich pięćdziesięciu lat stanowi najbardziej wyrazisty przykład ewolucji naukowej. Śmiało można stwierdzić, że zachodzące zmiany dotykają każdego obszaru egzystencji - nawet najbardziej codziennych czynności. Warto przypatrzeć się nowościom technologicznym, które w najbliższym czasie mogą okazać się przełomowe.


Postęp w nauce kluczem do sukcesu


przemysł - powiększenie
Dziennikarz: Kris Duda
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Nawet najmniejsze sukcesy naukowe mają duży wpływ na to jak egzystujemy. Komunikacja, lecznictwo, czy transport (poznaj najnowsze oferty na skrzynie drewniane transportowe) to obszary które swój rozwój zawdzięczają epokowym wynalazkom.

Jeśli zainteresował Cię nasz opis, to pragniemy zwrócić Twoja uwagę na to, że pod poniższym linkiem znajduje się na Ciebie interesujące zagadnienie (http://www.interchemol.com.pl/produkty/kleje-poliuretanowe/kleje-do-drewna).

Dzisiaj na szczególną uwagę zasługują drukarki 3d, czyli inaczej mówiąc drukarki przestrzenne (nowoczesne drukarki 3d). Jest to urządzenie, które ma niespotykane możliwości i z pewnością może przekształcić oblicze kilkunastu obszarów życia. Urządzenie powstało z końcem XX wieku, lecz jego początkowy zamysł znacznie odbiega od tego czym teraz się posługujemy. Zmiana materiału wykorzystywanego do druku skutkowała tym, że znacznie poprawiła się dokładność drukowania, dzięki czemu mamy możliwość odtworzyć najdrobniejsze elementy rzutu. Drukarki 3d mają aktualnie bardzo dużą ofertę zastosowań. Dzięki nim możemy zrekonstruować finalne produkty z tworzywa sztucznego, ceramiki lub metalu.


Innowcyjne wynalazki w służbie ludziom

Najbardziej doniosłe wykorzystanie drukarek przestrzennych odbywa się w leczeniu. Rozpowszechniane w mediach przykłady pokazują jak wielkie nadzieje umiejscowione są w tym urządzeniu umożliwiającym poprawę kondycji zdrowotnej wielu pacjentów. Wielkie oczekiwania związane z tym wynalazkiem mają dentyści, protetycy, chirurdzy, czy transplantolodzy. Dzisiaj mamy przykład tego, czego możemy oczekiwać po wdrożeniu tych nowoczesnych rozwiązań. Polscy lekarze, dzięki nowym wynalazkom, przeprowadzili pierwszy zabieg, dzięki któremu udało się zrekonstruować część twarzy. Należy również przytoczyć przykład chirurgii estetycznej, która drukarki 3d wykorzystuje do wytworzenia implantów zębów- Do tej pory produkcja implantu wymagała dużego nakładu czasu, teraz w czasie jednej wizyty jest możliwe wytworzenie implantu, który idealnie dopasowany jest do naszej szczęki.
2019-08-13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.