Ultradźwiękowe mierniki do stałego, bezkontaktowego badania stanu w zbiornikach

Dobry wybór hydrostatycznej sondy do badania poziomu, realizującej wymagania prawdziwych warunków pracy to fundament sukcesu pomiarowego. Wśród najważniejszych reguł wyboru sondy poziomu płynów wyróżniamy typ środowiska, jego temperaturę, także spoistość, a także wysokość pomiarową i rozciągłość kabla.
Aparat tlenowy
Dziennikarz: koncentratortlenu.eu/


pomiar
Dziennikarz: Kazuhisa OTSUBO
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Pomiar - (moja strona) poziomu ścieków realizowany jest za pomocą hydrostatycznych sond. Sonda służy do pomiaru pułapu cieczy w zasobnikach, szybach głębinowych, albo piezometrach, w zbiornikach z wodą uzdatnioną przeznaczoną do spożycia. Ultradźwiękowe mierniki do ciągłego, bezkontaktowego badania pułapu w zbiornikach otwartych i zamkniętych, zaś pojemnościowe czujniki stanu do stałego pomiaru stanu płynów, także surowców miałkich w szybach, pojemnikach, zasobnikach, silosach.


Zmierzone ciśnienie hydrostatyczne odpowiada wprost wielkości słupa cieczy od dolnego poziomu miejsca pomiaru do poziomu nawierzchni medium. Wysokość zapełnienia oceniana jest z odległości od powierzchni medium do punktu pomiarowego. Moc ciężkości słupa płynów, to znaczy ciśnienie hydrostatyczne, nie jest natomiast bezpośrednio proporcjonalne do wielkości wypełnienia, lecz również przekształca się zależnie od ciężaru właściwego medium i siły ciężkości.


Z wyjątkiem bezpośredniego pomiaru stanu, realne jest również późniejsze wyznaczenie objętości, masy, czy też gęstości produktu w zasobniku.
W takich przypadkach uwzględnia się geometrię i wymiary zasobnika, oraz cechy fizyczne medium. Jest obszerny wybór metod pomiarowych. Rozróżnienie pomiarów stanu następuje z charakteru produktu ocenianego.
2019-10-07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.