Sitodruk - z całą pewnością najstarsza metoda znakowania

To bodaj jedna z najstarszych technik znakowania. Ma niezmiernie bogatą - bo kilkusetletnią - historię. Do Europy „przywędrowała” z Dalekiego Wschodu, a dokładniej rzecz ujmując - Chin i Japonii.


sitodruk maszyny używane
Dziennikarz: Marcin Polak
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Kolejne tematy

Kilka słów na temat wylączników silnikowych i nie tylko

wyłączniki silnikowe
Dziennikarz: Dvortygirl
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Elektryczność to ogromny wynalazek, jaki początkowo kompletnie nie był doceniany - mało osób tuż po jej odkryciu decydowało się na zainstalowanie światła w swoich domach. Dziś nie sposób obchodzić się bez prądu.


Razem ze światłem do domów, niezwykle powoli zaczynały przychodzić inne mechanizmy, jakie czerpały z takiego samego wynalazku.


Na przestrzeni wieków zyskała wielu miłośników.


interes
Dziennikarz: MSLGROUP Official
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


maszyny do sitodruku
Dziennikarz: Lothar Spurzem
Na podstawie danych z: http://commons.wikimedia.org


W dzisiejszych czasach również cieszy się wielką popularnością natomiast maszyny do sitodruku są stałym „składnikiem” wyposażenia wielu drukarni działających aktualnie na rynku poligraficznym. Dlaczego? Przyczyn jest co najmniej kilka. Serigrafia znajduje nader obszerne zastosowanie. Korzystają z niej producenci garderoby, twórcy rozlicznych artykułów, artyści nurtu op-art. Służy do zdobienia, takich materiałów jak dla przykładu: bawełna, dzianina, plastik, drewno, papier, guma, ceramika albo skóra - wymieniać można bez ustanku. Do największych atutów opisywanej tutaj techniki niewątpliwie zaliczyć trzeba: trwałość, odporność na oddziaływanie czynników zewnętrznych (a więc wilgoci, promieniowania UV, uszkodzeń mechanicznych i środków chemicznych), nasycone kolory, uniwersalność, niezbyt wysoką cenę a także - co niemniej ważne - prostotę. Nadruki wykonuje się za pośrednictwem specjalnej matrycy-siatki, przez którą przeciska się farbę. Zazwyczaj przybiera ona postać prostokątnej, aluminiowej, odpowiednio napiętej ramy.


Jeśli chcesz zainwestować w urządzenia do seriagrafii, nie wydając przy tym bajońskich sum zajrzyj do Internetu, wklep w wyszukiwarkę stosowne frazy: sitodruk maszyny (http://maragency.pl/kategoria/odwadnianie-osadow/wirowka-dekantacyjna/97/) używane i do dzieła.
2022-11-29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.