Parę przydatnych informacji na temat instalacji przemysłowych i używanych w nich elementów.

Najróżniejsze instalacje przemysłowe złożone są z wielu różnych elementów, które spełniają rozmaITe funkcje. Po pierwsze w skład takich instalacji wchodzą przewody oraz rury, jakimi przesyłane jest określone medium.
myjnia samochodowa
Dziennikarz: EveryCarListed P
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Takie rury zrobione być muszą z odpowiednich materiałów, ponieważ czasem stosowane są przy kwasach i innych niebezpiecznych chemikaliach. Oprócz tego w instalacjach używane są różnego rodzaju przepustnice, filtry i zawory, a także szereg przyrządów oraz urządzeń kontrolnych i pomiarowych. Wszystkie te elementy czasami tworzą bardzo zaawansowane technologicznie i skomplikowane układy, nierzadko połączone ze sterownikami przemysłowymi. Współczesna armatura przemysłowa coraz częściej bowiem wykorzystuje możliwości, które oferują nowoczesne urządzenia sterujące, z jednej strony pozwalając na sterowanie nimi, a z drugiej dostarczają informacji na temat swojego stanu.


pojazdu
Dziennikarz: MBWA PR
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Przemysłowa armatura (Hydrostop poleca uchwyty dla niepełnosprawnych) stosowana jest w wielu różnych gałęziach przemysłu, między innymi paliwowym, chemicznym czy papierniczym, lecz można ją spotkać w sieciach wodociągowych czy też oczyszczalniach ścieków. Wszystkie stosowane tam przyrządy powinny spełniać odpowiednie normy związane z bezpieczeństwem, a jednocześnie zapewniać funkcjonalność na najwyższym poziomie. To samo dotyczy rur, które są jednym z najważniejszych elementów całego układu, one także muszą spełniać określone parametry.
Jednym z wytwórców tego typu elementów jest firma mcs żory, w skład jej oferty wchodzą między innymi elementy do układów wydechowych, ale także rury wykonane z różnych materiałów.
2022-04-07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.