Pług okazuje się być jedną z najważniejszych maszyn w farmerstwie.

Jest również urządzeniem, w którym okresowa wymiana części jest nieunikniona. Kiedy należy zainwestować w oryginalne lemiesze, dłuta i odkładnie, a kiedy wystarczy skorzystać z mniej kosztownych zamienników.


Wanna z hydromasażem
Dziennikarz: PR Solutions
Na podstawie danych z: PR Solutions


Kolejne tematy

Czym jest lemiesz, do jakiego celu funkcjonuje oraz jak można by wydłużyć żywotność takiego elementu?

opakowanie na prezenty
Dziennikarz: drcw
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Któż nie poznał problemu ulegających tępieniu pod wpływem używania tradycyjnych ostrzy? Należy je wtedy ostrzyć, co prawda poprawia to wygodę cięcia, wszakże skraca nieco czas użytkowania tego typu nożyka.


Chociaż w ogromnych gospodarstwach bardzo często stosuje się uprawy bez zaorywania, lemiesze wciąż pozostają jednym z głównych rolniczych komponentów. Przy jego zakupie trzeba wziąć pod wzgląd wiele rzeczy, a jedną z podstawowych powinien okazać się koszt i dostępność elementów zamiennych.


Z przykrością, pługi należą do tych narzędzi, w których zużycie części roboczych nastaje dość szybko, zaś ich kompleksowa wymiana może gospodarza sporo kosztować.

Jeśli dalej interesuje Cię to zagadnienie, to odwiedź witrynę (http://fmk.pl/podajniki-slimakowe/) a tu z pewnością znajdziesz mnóstwo informacji na ten wątek.

Na szczęście konieczność podmiany starych dłut, lemieszy czy odkładnic nie występuje się nagle, każdy więc rozsądny rolnik ma czas na to, aby wcześniej kupić potrzebne części. Nawet gdy będą one wymagać indywidualnego zamówienia i czekania kilku dni na ich sprowadzenie. Różnice w cenie zakupu tej samej części są aż kilkukrotne, a mając na uwadze, że do pospolitego pługa potrzebnych będzie klika, lemieszy, wahamy się między wydaniem kilkuset lub też kilku tysięcy złotych. Ogromne znaczenie ma oczywiście stal, z której wyprodukowano części, oraz to, jakie procesy poprawiające wytrzymałość zostały zastosowane.

Hej, sprawdź to, jeśli dotąd nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej atrakcyjnej stronie a przekonasz się, że jest ona dla Ciebie bardzo użyteczna.

Warto więc zainwestować w te lepsze rozwiązania.


Opony
Dziennikarz: www.sxc.hu
Na podstawie danych z: www.sxc.hu


Hardox jest nazwą handlową blach bardzo wytrzymałych produkowanych w swedzkiej hucie SSAB OXELÖSUND. blachy te cechują się znakomitą wytrzymałością na ścieranie a także w odróżnieniu od konkurencji, wysoką odpornością na obciążenia udarowe.


Blachy Hardox mogą być przycinane w bardzo zróżnicowany sposób: za pomocą lasera, plazmą, palnikiem na tlen, strumieniem wodnym z cząsteczkami ściernymi. Stal ta ma wielkie zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebna jest niezwykle wysoka wytrzymałość.
2019-10-21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.