Jakie są sposoby na suszenie drewna oraz z jakiego powodu jest to wymagane?

Suszenie drewna jest konieczne, aby surowiec taki mógł być użyty do produkcji mebli czy różnych produktów. Proces taki wymaga dużych umiejętności, ponieważ ten surowiec jest bardzo delikatny.
Jeśli jednak proces suszenia drewna będzie wykonany przez zawodowców, stworzone z niego meble będą posłużyć przez długi czas.


pojemniki
Dziennikarz: Glen Wallace
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Istnieją przeróżne sposoby na suszenie drewna oraz są one zależne np. od jego gatunku, gdyż mają one różną wilgotność. Odpowiednia wiedza dotycząca znajomości gatunków drzewa pozwala na umiejętne dostosowanie temperatury. Dobra suszarnia drewna może posługiwać się metodą konwekcyjną, która opiera się na sposobach unoszenia ciepła. Może pochodzić ono ze spalania cząsteczek cieczy lub gazu. Technika ta zezwala na przekazywanie właściwej porcji ciepła. Wilgoć z osuszanego w ten sposób drewna przenoszona jest na zewnątrz. Sam cykl mógłby mieć miejsce na wolnym powietrzu przy wykorzystaniu odpowiedniej suszarni.

Zakończyłeś studiować nasz artykuł i zastanawiasz się nad nowym? Nic łatwiejszego. Trzeba jedynie najechać na podany link i jesteśmy na stronie (https://asmapoland.com/oferta/regeneracja/).

Do osuszania drzewa może służyć również metoda stykowa. Polega ona na wymianie ciepła między drewnem oraz nagrzewającym je ciepłem stałym. Używana jest tutaj energia kinetyczna.


beton komórkowy
Dziennikarz: Bruk-Bet®
Na podstawie danych z: Bruk-Bet®


Kolejną metodą używaną do osuszania drewna jest metoda promieniowania, w której wykorzystuje się przekazywanie energii termicznej. Wykorzystywany jest tu prąd elektryczny i zjawiska strat dielektrycznych pod wpływem działania pola elektrycznego. Funkcjonuje poza tym technika kombinowana, w której wykorzystuje się połączenie różnych sposobów osuszania. Umożliwia to bardzo szybkie uzyskanie rezultatów osuszania na całej długości drewna.
Następną metodą na osuszanie drewna jest metoda próżniowa. Taka suszarnia ma pompę próżniową i pompę ciepła. Ma to duży wpływ na szybkość procesu osuszania.

Dzisiaj faktycznie trudno odnaleźć jest wartościowe dane, zatem powołaj się na proponowane informacje, które przyciągną Twoje zainteresowanie.

Suszarnie próżniowe mogą mieć różną pojemność i mogą być sprzętami wolnostojącymi.
2021-02-23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.