W jakich sytuacjach zastosować regały ruchome oraz regały paletowe?

W dniu dzisiejszym oszczędność przestrzeni jest niezwykle ważna w trakcie składowania większych przedmiotów. Duża ilość magazynów ma mało wolnej powierzchni, przestrzeń zagospodarowana jest składowanymi tam towarami. Co można uczynić, żeby powiększyć możliwości składowania produktów, nie przebudowując istniejącego już magazynu?
magazyn
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu/
Warto znaleźć rozwiązanie, które umożliwi nam przechowywać przedmioty wykorzystując powierzchnię również na wysokość. Do tego właśnie służą regały jezdne. Ich specyficzna konstrukcja umożliwia łączenie ze sobą większych części konstrukcji w taki sposób, żeby zaoszczędzić bardzo dużo potrzebnego na składowanie miejsca (tu znajdziesz regały ruchome). Wózek widłowy może budować specjalne korytarze pomiędzy takimi regałami.

Korytarze takie są szerokie na tyle, na ile wózek, dzięki czemu nie ma konieczności się martwić o dobry dostęp do wszelkich produktów tam składowanych. Mamy również możliwość zabudowania tego typu korytarzy kolejnymi regałami. Są to konstrukcje mobilne, da się je dowolnie przestawiać, dzięki czemu istnieje możliwość zapełnić właściwie całkowitą przestrzeń magazynu.

Nie zastanawiaj się- przejdź do serwisu pillow plate, żeby otrzymać uzupełniające informacje na prezentowany w artykule zagadnienie. Czekamy z niecierpliwością na twą recenzję!

Ważne jest, że korzystanie z takiej rozwiązań nie tylko pozwala na składowanie sporej ilości produktów w poziomie, ale także umożliwia układania pionowych wieżyc, do których operator wózka widłowego będzie jednak miał bardzo dobry dostęp.

Wózek widłowy w hali magazynowej
Dziennikarz: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
tego typu konstrukcji magazynowych mogą być regały - złap promocje na regały magazynowe http://www.olejnik.pl/ - paletowe (tu znajdziesz regały). Dzięki określonym łączeniom elementów konstrukcji umożliwiają one składowanie na regalach większych przedmiotów ułożonych na paletach. Inną cechą, która przyczynia się do tego, że technika układania w ten sposób towaru jest wyjątkowo opłacalna, jest fakt, że regały tego rodzaju służą także do przechowywania różnych towarów w chłodniach. Materiał, z jakiego skonstruowany jest szkielet jest bowiem odporny na zmiany temperatur.


Kolejne tematy

Najnowsze rozwiązania dla magazynów

magazyn
Dziennikarz: Mike Mozart
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jednymi z popularniejszych rozwiązań dla składnic są na pewno regały półkowe. Są one przewidziane do gromadzenia pojedynczych pojemników bądź produktów. Są one określone do magazynowania towarów podawanych ręcznie. Dostępne są regały półkowe zarówno do ładunków lekkich oraz ciężkich.

Korzystanie z regałów jezdnych umożliwia zaoszczędzenie nawet dziewięćdziesięciu procent powierzchni hali składowej, przy czym należy pamiętać, że rozmawiamy tutaj także o wykorzystaniu przestrzeni na w pionie.
2020-07-18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.