Jak odpowiednio prowadzić firmę?

Dziś dosyć dużo osób decyduje się na prowadzenie swojej firmy. Jest to skorelowane z istotnym problemem bezrobocia, które w Polsce przyjmuje naprawdę kłopotliwe formy.
Dodatkowo, praca w swojej firmie bywa dużo bardziej zadowalająca, gdyż wówczas ma się pewność, że wszystkie nagrody oraz pochwały spłyną na osobę, która na nie rzeczywiście zasłużyła. Jednak trzeba pamiętać, że sukces firmy jest uwarunkowany nie tylko branżą, w której funkcjonuje czy powodzeniem podejmowanych inwestycji - duże znaczenie ma również odpowiedni sposób zarządzania. Przykładem może być chociażby tak obecnie dość powszechny lean management. Na język polski pojęcie to można tłumaczyć, jako „szczupłe zarządzanie”. Na czym dokładnie polega taka koncepcja? Jest dość prosta.
zarządzanie
Dziennikarz: tec_estromberg
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, ten typ zarządzania oznacza wyeliminowanie wszystkich czynności i zasobów, jakie nie są potrzebne do uzyskania produktu czy usługi. To pozwala więc na zmniejszenie kosztów, przy jednoczesnej maksymalizacji zysków.

Kolejne tematy

Elementy wewnętrznej instalacji ogrzewania centralnego

Zakupy przez internet
Dziennikarz: iStock
Na podstawie danych z: iStock
Instalacja c.o. to nie wyłącznie kocioł. To też rurki, rozdzielacze, zbiorniki i kaloryfery c.o. Wszystkie te części komponują się na wewnętrzną instalację ogrzewania centralnego.


W dodatku, dla prawidłowego działania przedsiębiorstwa znaczące są zasoby ludzkie. Nie wystarczy zatrudnić pracowników, którzy mają najlepsze kwalifikacje. Każdy szef powinien zatroszczyć się również o system motywacyjny (). W większych firmach odpowiadają za to działy HR. Przeważnie motywacją jest wysoka premia za zasługi bądź osiągane wyniki. Trzeba jednak pamiętać, że dla przeciętnego pracownika nie tylko finansowe mają dosyć duże znaczenie. Świetną motywacją są również (pełna treść) pochwały słowne, w tym wyrażenie uznania przełożonych. Okazuje się, że niekiedy taka pochwała może dawać efekty podobne do kolejnej podwyżki czy premii. Szefowie muszą wziąć to pod uwagę, ponieważ taki gest niewiele kosztuje, a może zagwarantować naprawdę doskonałe rezultaty.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.