Metody używane do precyzyjnego ustalenia wady na surowcach przewodzących

Diagnostyka uszkodzeń energetyczny, które zaistniały na różnego rodzaju elementach przesyłowych jest niebywale trudna do określenia. Gdyby nie najnowsze technologie jak i narzędzia, nie byłaby możliwa do ustalenia, bez bezpośredniego zbadania konkretnego elementu.


instalacje elektryczne
Dziennikarz: Steve Jurvetson
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wyjątkowo często wiązałoby się to z odkopywaniem na całej długości linii przesyłowej. Inaczej każda dysfunkcja powiązana byłaby z wyjątkowo sporymi kosztami jej zdiagnozowania i ustalenia dokładnej lokalizacji usterki. Więc z pomocą przychodzą nowe technologie, jakie dość precyzyjnie określą miejsce usterki. Jednym z tych sposobów precyzyjnego ustalania miejsca usterki będzie przeprowadzenie badań wiroprądowych. Czym są i w jaki sposób się robi badania wiroprądowe ()?

Badanie taką metodą polega na wytworzeniu prądów wirowych w analizowanym odcinku. Dzięki polu magnetycznemu jest się w stanie przy pomocą prądów wirowych można odczytać zmiany, jakie zaistniały na drodze prądów dzięki czemu ma się możliwość odnaleźć miejsce, gdzie ów zmiany są odnotowane. Dzięki temu jest się w stanie wyszukać miejsce wady na linii przesyłowej. Walorami tej metody jest to, że w bardzo szybkim czasie można nadzwyczaj dokładnie, pod względem lokalizacyjnym skazy jak i przecięcia na materiałach, w których brakuje przewodności na materiale. Diagnozom oddaje się surowce, które przepuszczają prąd, czyli przede wszystkim metale, z których zrealizowane będą linie przesyłowe. Drugą metodą diagnoz są badania penetracyjne pt, jakie będą jednym z najstarszych opracowanych badań. Sposobność ta popularna jest od ponad stu lat a także będzie jedną z bardziej upowszechnionych. (więcejo tym: promus.katowice.pl/)oferta

elektryka
Dziennikarz: U.S. Fish and Wildlife Service Northeast Region
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Badania te będą to tak zwane badania powierzchniowe, które są w stanie zostać używane do analiz materiałów metalicznych jak i niemetalicznych. Metoda ta w przeciwieństwie do pierwszej opisywanej metody, jest znacznie bardziej czasochłonna jak i wymaga nadzwyczaj znakomitego przygotowania materiału diagnozowanego.Dodatkowo dla doskonalszego zobrazowania rezultatu badań można zastosować metodę fluorescencyjną. Badania penetracyjne pt mogą być również używane do sondaży szczelności materiałów i analiz porowatości materiału. Istotnie dzięki tak szerokiemu wykorzystaniu, pomimo czasochłonności przygotowań są niebywale często używane (oferta).
2020-04-08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.